Bramborové placky a brokolice v sýrové omáčce

Suroviny

Placky:
3 vařené vychladlé brambory
1 mozzarella (120 g)
1 vejce
2 lžíce škvarkových arašídů (nebo škvarky a arašídy)
sůl, sušený česnek
1 lžíce pokrájené pažitky
2 lžíce strouhánky
2 lžíce oleje na smažení
-----
brokolice (500 g)
1 lžíce polévkového koření Alnatur
-----
plátek másla
1 smetana na šlehání
cca 80 g sýru podle chuti (dala jsem strouhaný ementál)

Postup přípravy receptu

  1. Brambory a mozzarellu nastrouhejte na hrubém struhadle, promíchejte s vajíčkem, škvarky, arašídy a lžící strouhánky. Přidejte podle chuti sůl, česnek a bylinky. Z těsta vytvarujte kuličky velikosti pingpongového míčku, lehce obalte ve strouhánce, na prkénku rukou zploštěte a dozlatova usmažte.

  2. Brokolici rozebranou na menší růžičky uvařte - do okořeněné vody vkládejte, až se začne vařit, vařte pod pokličkou 3-5 minut (podle velikostí růžiček) a sítem vyndejte. Při takovémto postupu neztratí barvu.

  3. Na pánvi rozehřejte máslo, rozpusťe sýr a zalijte smetanou. Povařte do zhoustnutí. Omáčkou na talíři přelijte placky i brokolici.

Poznámka od kuchařky

Je to takový "ledničkový" recept - brokolice při pohledu na mne bledla, brambory zbyly od včera, sýry jsou vždy a ve skleničce s choulily škvarky s arašídy (mmch dost dobrota :D). Tohle povíkendové vymetání dalo dohromady nečekaně chutný oběd.

Komentáře k receptu Bramborové placky a brokolice v sýrové omáčce

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: bramborové placky brokolicové placky bramborové placky se škvarkama brokolicové bramboráky recept brokolice-omacky sýrové omáčky placky z brokolice bramborové placky z vařených brambor se škvarkama brokolicová bramborové placky se škvarkama recept na bramborové placky se škvarkama