Dětské párty kuličky

mika59 Kuchařka: mika59

Moučníky , Nepečené a mražené 2 názory

Suroviny

kulaté piškoty
Na promazání:
povidla + skořice
nutela
karamelový krém
Na obalení:
perníkové medové pláty
mleté ořechy
sirup
Recept si zatím oblíbilo 6 kuchařů

Postup přípravy receptu

 1. Piškoty namažeme vybranou surovinou, vrstvou asi 2 mm a slepíme k sobě. Připravíme sirup, pokud je hustý, můžeme ho lehce zředit vodou.

 2. Do další misky připravíme rozmixované medové pláty s ořechy asi 1:1. Piškoty namáčíme jednou rukou do sirupu a druhou je obalíme v perníku.

 3. Ukládáme je na rovný tác a necháme alespoň tři hodiny odležet, pěkně zvláční. Je to jednoduché a chutné, třeba dospělým jen k odpolední kávě.

Poznámka

Piškoty se dají obalit třeba v kokosu kdo má rád. Množství surovin záměrně neuvádím, každý si může udělat pár, třeba jen na zkoušku. Sirup můžete použít jakýkoliv. Já jsem třeba použila jahodovou marmeládu, která mi loni moc neztuhla. Tak jsem ji lehce naředila, pro dospělé možno kapkou rumu.

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdílelo již 21 kuchařů a kuchařek

Ohodnoťte recept: Dětské párty kuličky

 • mika59 mika59(autor receptu)

  MamlajdaD: ;-);-):-K:-K

  Odpovědět

 • MamlajdaD MamlajdaD

  mika59: Trefila jsi se! :yes::-D Piškoty doma mám, ;-) svoje povidla taky, ;-) ořechy i sirup též ;-) a světe div se, mám ve šroubovací skleničce dost zbylých drobků z plátu medovníku! ;-):-D Musím tuhle rychlovku udělat ať chci nebo nechci, to je jasné! A taky si myslím, že ten sirup je hrooozně hustý a budu ho muset naředit rumem, jinak to nepůjde! ;-):-D Zdravím! :-K:-K:-K

  Odpovědět

Zapomněl/a jsem heslo