Bagety s grahamovou moukou a jogurtem

Suroviny

400 g hladké mouky
200 g grahamové mouky
2 lžičky soli
70 g bílého jogurtu
3 lžíce oleje
1/2 lžičky cukru
280 g vlažné vody - dle potřeby
20 g čerstvého droždí

Postup přípravy receptu

  1. Těsto připravíme v domácí pekárně podle známého postupu. Jako první dáme vlažnou vodu, olej a jogurt. Pak přidáme obě dvě mouky smíchané se solí, nahoru trošku cukru a rozdrobíme droždí. Zvolíme program Těsto. Kdo domácí pekárnu nevlastní, tak zadělá klasickým způsobem. Množství vody se může i nepatrně lišit.

  2. Vykynuté těsto dáme na vál, rozdělíme na čtyři díly které zpracujeme do bochánků a ty pak rozválíme na delší válečky. Uložíme na plech na pečení, kde jsme dali teflonovou fólii nebo papír na pečení. Do baget uděláme shora žiletkou několik šikmých zářezů, přikryjeme utěrkou a necháme vykynout.

  3. Vykynuté bagety rozprašovačem postříkáme vlažnou vodou a vložíme do trouby rozehřáté na cca 210°C a upečeme. Orientační čas je cca 15- 18 minut. Po upečení je odložíme na mřížku a necháme je vychladnout.

Poznámka od kuchařky

Jak na kynuté těsto: https://www.toprecepty.cz/recept/24963-jak-na-vyro...

Měla jsem hrubší bagety na šířku plechu, krájím je pak na plátky, jsou to takové mini chlebíčky. Kdo chce tenší, tak vyválí na délku plechu. Je třeba počítat s tím, že bagety ještě vykynou a zvětší svůj objem.

Nejen že do slaného pečiva ráda přidávám vařené brambory, ale teď se mi osvědčil i jogurt.

Komentáře k receptu Bagety s grahamovou moukou a jogurtem

K receptu nejsou žádné komentáře.