Pappardelle all Arrabbiata

Suroviny 3 porce

400 g loupaných rajčat / konzerva
4 stroužky česneku
1 chilli paprička
olivový olej
sůl
čerstvě mletý černý pepř
parmazán
Domácí pappardelle:
250 g mouky určené na těstoviny
2 celá vejce
1 žloutek
špetku soli

Postup přípravy receptu

  1. Dáme vařit do většího hrnce dostatečné množství osolené vody na těstoviny (počítá se cca na 100 g těstovin 1 litr vody).
    Na třech lžících olivového oleje orestujeme na plátky nakrájený česnek a na kolečka nakrájenou chilli papričku. Až začne česnek mírně zlátnout, přidáme rajčata z konzervy (nebo 4 na kostičky nakrájená rajčata čerstvá). Přivedeme k varu, snížíme teplotu a 5-7 minut mícháme a redukujeme do potřebné hustoty. Osolíme a opepříme dle chuti.

  2. Do vroucí osolené vody dáme vařit pappardelle (široké nudle) domácí nebo koupené. Uvaříme na skus
    a scedíme. Do hlubokého talíře dáme na těstoviny omáčku, posypeme strouhaným parmazánem a několika lístky čerstvé bazalky. Přidáme špetku čerstvě drceného pepře a podáváme.

  3. Domácí těstoviny: Z mouky, vajec, žloutku a soli pečlivě uhněteme nelepivé těsto, uděláme 2 bochánky a obalíme každý potravinářskou fólií. Dáme na 2 hodiny odpočinout do lednice. Z této mouky se těstoviny dobře dělají a hotové jsou krásně žluté.

  4. Po odpočinutí každý bochánek postupně rozválíme na tenký obdélník o délce 20-25 cm a nakrájíme nožem nebo rádýlkem cca 1,5-2 cm široké proužky. Do vroucí osolené vody vložíme čerstvě udělané proužky a vaříme 1 minutu (koupené vaříme podle návodu na obalu). Uvařené těstoviny scedíme, ale neproplachujeme, nedržela by na nich omáčka.

Komentáře k receptu Pappardelle all Arrabbiata

K receptu nejsou žádné komentáře.