Naložená jablka s cibulí v octové zálivce

Suroviny

2 větší zelená jablka / Granny, Goldstar apod.
1 červená cibule
150-200 ml jablečného octa
2 lžíce krupicového cukru
2 bobkové listy
špetka soli

Postup přípravy receptu

  1. Omytá zelená jablka zbavíme jadřinců, nakrájíme na plátky a dáme do uzavíratelné misky. Přidáme oloupanou červenou cibuli nakrájenou na kolečka a promícháme. Můžeme nechat v misce nebo přendat do větší zavařovací sklenice s víčkem.

  2. Svaříme jablečný ocet, cukr, bobkové listy, špetku soli a horkým nálevem zalijeme směs jablek a cibule. Několikrát během chladnutí protřepeme a necháme zcela vychladnout. Kdo nemá rád výraznou chuť, přidá při vaření do nálevu trošku vody.

  3. Salát může být udělaný předem a podáváme ho bez zálivky. Výborně se hodí k masu pečenému, grilovanému, steakům, roládám apod.

Poznámka od kuchařky

Pokud se bude salát jíst tentýž den, uděláme podle receptu. Pokud ho budeme chtít nechat naložený pár dní, je úplně jedno jakou barvu mají jablka a jakou cibule. Červená cibule i slupky jablek v zálivce sice ztratí barvu, ale získají úžasnou sladkokyselou chuť. Dělám větší množství a odebírám dle potřeby, čím déle je skladovaný v lednici, tím lepší má chuť. Nejlepší byl po 5 dnech, pak už nezbyl - foto na talířku.

Množství surovin vynásobte dle potřeby.

Komentáře k receptu Naložená jablka s cibulí v octové zálivce

K receptu nejsou žádné komentáře.