Kuřecí roláda se šunkou a hráškem

Drůbeží maso Doba přípravy: 30 minut příprava , 70 minut tepelná úprava 0 názorů

Drůbeží maso Doba přípravy: 30 minut příprava , 70 minut tepelná úprava 0 názorů

Suroviny 6 porcí

1 kuře
3 lžíce oleje na míchaná vajíčka
2 lžíce oleje na potření alobalu
150 g mraženého hrášku
80 g šunky v celku (nebo šunkového salámu)
3 vejce
sůl
pepř

Postup přípravy receptu

  1. Na menší pánvičku s nepřilnavým povrchem dáme rozehřát 3 lžíce oleje, přidáme šunku nebo šunkový salám nakrájený na menší kostky. Jen lehce orestujeme a přidáme mražený hrášek. Chvíli mícháme, hrášek nemusí úplně změknout. Přidáme rozšlehaná vajíčka, osolíme, opepříme, mícháme vařečkou a necháme vejce srazit, pak odstavíme.

  2. Kuře vykostíme a utvoříme obdélníkový plát masa, který opatrně naklepeme a z obou stran osolíme. Z prsíček lze odkrojit plátky masa a vyplnit místa, kde je masa málo. Plát přeneseme na pevný grilovací alobal, kde jsme střed potřeli olejem. Na plát masa rozprostřeme nádivku a za pomocí alobalu svineme do válečku. Alobal z obou stran zakroutíme, aby nevytékala šťáva.

  3. Alobalový balíček dáme do pekáčku a vložíme do trouby předehřáté na cca 200°C. Asi po 25 minutách teplotu upravíme na 180°C. V poslední třetině pečení alobal shora rozevřeme a vytvoříme z něj takovou "vaničku". Dole pak zůstane šťáva - výpek. Vložíme opět do trouby a dopečeme za občasného potření výpekem.

Poznámka od kuchařky

Vhodnou přílohou je bramborová kaše s máslem, ale roláda chutná i po studenu.

Dělala jsem ji pro menší děti a v tom případě nedávám pepř. U nádivky není třeba úplně přesně dodržet gramáže.

Kdo nemá pevný alobal, tak dá dvě vrstvy slabšího. Pod alobal se ještě může dát, ale jen jako pomůcka při rolování, kousek mikrotenu nebo tenká silikonová podložka.

Čas pečení je pouze orientační.

Komentáře k receptu Kuřecí roláda se šunkou a hráškem

K receptu nejsou žádné komentáře.