Dortové bonbónky / lízátka

Pro děti Doba přípravy: 90 minut příprava 2 názory

Pro děti Doba přípravy: 90 minut příprava 2 názory

Suroviny

Těsto:
3 vejce
100 g cukru
100 g hladké mouky
0,2 dl oleje
Dále potřebujeme:
100 ml šlehačky
200 g bílé čokolády
Zdobení:
bílá čokoláda
mléčná čokoláda
cukrářské zdobení

Postup přípravy receptu

  1. Nejprve upečeme korpus.
    Vejce rozdělíme na žloutky a bílky, bílky vyšleháme s cukrem do tuhé pěny. Pak přidáme postupně žloutky (ubereme na otáčkách). Až se žloutky a bílky spojí, přidáme olej a mouku, zlehka vmícháme stěrkou dohladka. Pečeme na 180°C cca 30 minut (test špejlí) ve vymazané a vysypané dortové formě.

  2. V hrnci svaříme šlehačku a nalijeme na čokoládu, kterou jsme nalámali do misky. Až čokoláda změkne, metličkou zamícháme směs, aby se suroviny spojily a vznikla hladká omáčka.

  3. Vychladlý korpus nadrobíme do větší misky, zalijeme směsí z čokolády a ručně zpracujeme těsto. Těsto zabalíme do potravinářské fólie a dáme aspoň na 30 minut do lednice.

  4. Poté těsto vyndáme a tvoříme kuličky (já dělala bonbony do školky, tak mi to vyšlo na 55 kuliček po 10 g). Pokud byste chtěli dělat lízátka, tak kuličky napíchněte na papírovou špejli a dejte opět aspoň na 40 minut odpočinout.

  5. Ve vodní lázni rozpustíme čokoládu a kuličky postupně namáčíme v čokoládě. Poté pokládáme nejlépe na odkapávací mřížku a rovnou zdobíme.

Poznámka od kuchařky

Kuličky udržujte co nejvíc v chladu, při manipulaci lepí.

Komentáře k receptu Dortové bonbónky / lízátka