Želírované meruňky a jiné ovoce

Suroviny

4 kg meruněk (broskví nebo jiného ovoce)
1/2 kg želírovacího cukru

Postup přípravy receptu

 1. Meruňky omyjeme a vypeckujeme, po vrstvách skládáme do sklenic a každou vrstvu posypeme půl lžičkou želírovacího cukru (celkem asi 2 lžičky). Naskládáme až po hrdlo a nepřidáváme žádnou vodu. Zavíčkujeme a zahříváme 25 min při teplotě 75°C.

 2. Můžeme zvolit i jiný postup a všechny vypeckované meruňky cukrem zasypat, nechat asi půl hodiny uležet a pak i se šťávou plnit do sklenic.

Poznámka od kuchařky

Rovněž můžeme zavařovat v mikrovlnce: http://www.toprecepty.cz/recept/6972-zavarovani-v-...

Želírované ovoce má přirozenou barvu i tvar a šťáva z kompotu má medovou konzistenci.

Komentáře k receptu Želírované meruňky a jiné ovoce

 • Věrka. Věrka.(neregistrovaný)

  Taky to znám dobře. Dělám takhle hlavně borůvky.

  Odpovědět

 • spagetka spagetka

  Heli, tak já dělám ovoce ve vlastní šťávě ... nepřidávám ani vodu ani cukr, ale že bych vyzkoušela tam dát dibetický želírák? To by mohlo být zajímavé, vyzkouším ;-):yes:

  Odpovědět

Tématické fráze: meruňky ve vlastní šťávě meruňky meruňky s cukrem zavařování meruněk ve vlastní šťávě meruňky se želírovacím cukrem meruňky v cukru zavařování meruněk bez cukru meruňky v želírovacím cukru ovoce zasypané cukrem broskve želírované stava z merunek recept merunky ve vlastní štávě recept želírovací cukr meruňky meruňky recept zavařování ovoce ve vlastní šťávě meruňky ve vlastní šťávě bez zavařovani ovoce zasypane v cukru recept na merunky v cukru merunky v cukru recept zavařování meruňek