Borůvkový rychlík /i jiné drobné ovoce/

Moučníky DIAŘezyŘezy s ovocem, bublaniny Doba přípravy: i s pečením cca 60 - 70 min. 9 názorů

Moučníky DIAŘezyŘezy s ovocem, bublaniny Doba přípravy: i s pečením cca 60 - 70 min. 9 názorů

Suroviny

1,5 l borůvek
3,5 hrnku špaldové mouky
1/2 hrnku umělého sladidla (fruktozy pro diabetiky)
300 g Hery
4 vejce
asi 250 ml mléka
1 prášek do pečiva

Postup přípravy receptu

 1. Z mouky, cukru, prášku do pečiva a tuku uděláme drobenku. 1,5 hrnku dáme stranou.

 2. Do zbylé drobenky vmícháme vejce a mléko.

 3. Pečlivě rozmícháme - konzistence by měla být tekutější asi jako na bublaninu. Pokud je třeba, ještě přilijeme mléko.

 4. Vylejeme na vymazaný pekáč a rozestřeme.

 5. Poklademe borůvkami (i jiné ovoce) a posypeme zbytkem drobenky.

 6. Pečeme v silně rozehřáté troubě do růžova (200°C asi 35 min).

Poznámka od kuchařky

Já vím, že podobných hrnkových receptů tu je dost a nejpodobnější je s rybízem od Bibinky, přesto si myslím, že se odlišuje a každý si může vybrat.

Komentáře k receptu Borůvkový rychlík /i jiné drobné ovoce/

 • spagetka spagetka(autorka receptu)

  DiabetikIvo:vcelku souhlas, recept byl ale napsán před třemi lety, kdy jsem se s dia dietou teprve seznamovala, dnes už dělám úplně jinak. Mouku dává špaldovou, cukr vynechávám, neb spoléhám na sladkost ovoce A počítat sacharidy, škroby atd už taky umím. Ono to není obecné, je nutno vždy se řídit dle diety, kterou má ten který diabetik. Jinak fruktoza pro diabetiky vhodná je, jen se musí započítat do celkového množství. To mám se souhlasem diabetologa. Recept mohu už s klidným svědomím vlastně celý přepsat ;-), takže přepsáno, jak ho dělám dnes.

  Odpovědět

 • DiabetikIvo DiabetikIvo(neregistrovaný)

  Súhlasím s coudi, tento recept nie je a nikdy nebude pre diabetikov! Mohol by byť pokiaľ by jeho autorka uviedla obsah sacharidov spočítaný podľa jeho obsahu v použitých surovinách, resp. keby aspoň uviedla gramáž použitých surovín, aby si diabetik, ktorý bude chcieť tento recept použiť vedel vypočítať obsah sacharidov podľa gramáže surovín.

  Poznať obsah sacharidov v surovinách a jednotlivých potravín je základom diabetickej diety. A to mi vo všetkých tzv. DIA receptoch uvedených na tomto webe chýba.

  V receptoch kľudne môže byť použitý aj cukor, pokiaľ autor receptu dokáže spočítať celkový obsah sacharidov v hotovom produkte a napíše to jasne a zreteľne v texte receptu.

  Odpovědět

 • coudi coudi

  Mně pro diabetiky moc vhodný nepřijde :-( Bílou mouku bych nahradila celozrnnou a přidala prášek do pečiva a o vhodnosti sladidla na bázi fruktózy bych taky pochybovala...to, že se v receptu nahradí cukr sladidlem, neznamená, že získáme recept pro diabetiky ;-)

  Odpovědět

 • spagetka spagetka(autorka receptu)

 • spagetka spagetka(autorka receptu)

  isahu, jo to se stalo špatným znaménkem - čárka za 1 místo lomítka anějak mi to nedocvaklo,proto jsem to opravila;-) :-D

  Odpovědět

 • isindy isindy

  špagi, recept výborný, drobenkové koláče na všechny způsdoby milujeme, jen se musím zastat Jany - měla jsi tam uvedeno 1,4l, ne 1/4l ;-) malinký překlep a jak to mate :-D:-D

  Odpovědět

 • spagetka spagetka(autorka receptu)

  Jana M. (neregistrovaný/á) - klidně to jdi vyzkoušet, mám psáno asi 1/4l.mléka, to těsto by mělo být tekutější ;-). Koukám, že mám ten popis nějak roztahaný, zkusím ho upravit. Ale za recept ručím:-!

  Odpovědět

 • Jana M. Jana M.(neregistrovaný)

  Trochu mě zarazilo množství mléka,ale asi to bude 1/4 litru,že?No každopádně to jdu vyzkoušet;-)

  Odpovědět

 • Iljusa Iljusa

  spagetko - já už bych to neřešila, kolik jich tu je, želatinových je tu také "milion" a vždy mne potěší :-D a ten tvůj je pro diabetiky ;-):yes:

  Odpovědět

Tématické fráze: hrnkovy borůvkový koláč s drobenkou hrnkovy boruvkovy kolac hrnkový ovocný drobenkový koláč ovoce pro diabetiky dia borůvkový koláč borůvkový koláč pro diabetiky borůvkový drobenkový koláč borůvkový koláč hrnkovy borůvková bublanina s drobenkou dia rybízový koláč rybízový koláč dia drobenkový borůvkový koláč hrnečkové pečení borůvkový koláč-hrnkový hrníčkový borůvkový koláč s drobenkou borůvkový hrnkový koláč hrneckovy borůvkový koláč hrnkový drobenkový koláč hrnkový táč rybízový koláč pro diabetiky