Kynutá roláda se švestkami

Suroviny

50 dkg polohrubé mouky
10 dkg cukru
10 dkg hery
1 vejce
3 dkg droždí
1/2 dkg soli
l/4 l mléka

Postup přípravy receptu

  1. V míse rozetřeme droždí s cukrem, 2 lžícemi mouky a 4 lžícemi mléka na řídkou kašičku - kvásek. Ten necháme na teple vzejít.

  2. Přidáme cukr, mouku, vlahý tuk a mléko, ve kterém jsme rozpustili sůl a rozkvedlali vejce.

  3. Vypracujeme vláčné měkké těsto, které necháme na teplém místě kynouy.

  4. Po vykynutí zhotovíme roládu tak, že formu na srnčí hřbet vymažeme tukem a část těsta vložíme do formy.

  5. Na dně formy uděláme takový žlábek, kde pokládáme půlky švestek jednu za druhou a do každé půlky švestky vložíme půlku mandle.

  6. Těsto uzavřeme, potřeme rozpuštěným tukem, můžeme posypat perníkovým kořením (nemusí se) a dáme péct do stř. vyhřáté trouby. Po upečení a vychladnutí krájíme na řezy.

Poznámka od kuchařky

Z 1/2 kg mouky máme 2 rolády, ale také záleží na velikosti formy. Já používám takovou starší, menší. Tuhle roládu dělám už hodně dlouho a u nás je moc oblíbená.

Komentáře k receptu Kynutá roláda se švestkami

Tématické fráze: roláda z kynutého těsta kynutá roláda s tvarohem moučníky se švestkami kynuté těsto na roládu moučníky ze švestek moučník se švestkami roláda s kynutého těsta švestky moučník se švestkami těsto na kynutou na roládu moučníky s švestkami rolada z kynuteho těsta sladka šneci z kynutého těsta se švestkami moučník se švestkama recept moučník švestky kynutá těsta postup moučník švestky recepty moučníky se švestkami roůáda z kynutého těsta rolady z kynutého těsta