Těsto na lité moučníky nejen pro diabetiky (nyní švestky+jablka)

Dietní recepty DIA Doba přípravy: bez pečení do 30 min. 6 názorů

Dietní recepty DIA Doba přípravy: bez pečení do 30 min. 6 názorů

Suroviny

1 hrnek celozrnné pšeničné mouky
1 hrnek hladké mouky
50 g sladidla Clara na pečení
1,25 hrnku mléka
1,25 hrnku dobrého oleje(slunečnicový i řepkový)
1 vejce
1 prášek do pečiva
asi 300 g vypeckovaných a přepůlených švestek
2 nastrouhaná na hrubé nudličky žlutá jablka

Postup přípravy receptu

 1. Veškeré ingredience smícháme v polotekuté a lesklé těsto. Vyhřejeme troubu na 180°C.

 2. Pekáč vyložíme pečícím papírem (nebo vymažeme a vysypeme) a nalijeme těsto. Pečlivě rozhrneme k okrajům tak,aby to bylo pravidelné a rovnoměrné. Snažíme se, aby uprostřed bylo méně těsta než na okrajích (koláč nabude hlavně v prostředku a tak bude nádherně rovný).

 3. Narovnáme tam švestky, do mezer nasypeme nudličky jablek. Opatrně rukou uhladíme, aby ani jablka ani švestky nezůstaly moc venku - připalovaly by se.

 4. Dáme do vyhřáté trouby a pečeme. Já pekla na horkovzduch 30 min při 180 °C, pak jsem vše vypnula a nechala asi 10 min. v pootevřené troubě.

Poznámka od kuchařky

Musíme respektovat vlastní troubu.Já třeba musím v závěru pečení plech otočit, protože zezadu víc připaluje.

Jinak toto je uiverzální těsto pro pečení moučníků diabetikům a díky za něj našemu lékaři diabetologovi (zná úchylky svých pacientů :-))

Komentáře k receptu Těsto na lité moučníky nejen pro diabetiky (nyní švestky+jablka)

 • pipre pipre

  Tak toto bude určitě zajímat moji kamarádku z poschodí. Už to pro ni ukládám a dávám bod. Nejen proto, že je tu myšleno i na diabetiky s moučníky, ale i proto, že se i mně líbí:yes: Navíc nedávno jsem ochutnala moučník z mouky v kombinaci přeničné a celozrné a měla příchuť ořechové :-)..moc dobrá byla:-p

  Odpovědět

 • spagetka spagetka (autorka receptu)

  A joooooooo -no promiň :-8:-8:-8, ale nějak podobně se faktjmenuje i tekuté sádlíčko. Jinak jooo tohle sladilo ano a promiň:-8

  Odpovědět

 • Iljusa Iljusa

  špagetko - já se ptala na sladidlo :-D:-D:-D:-D:-D

  Odpovědět

 • spagetka spagetka (autorka receptu)

  Iljuso - já myslím, že by i to sádlo šlo? Proč ne? dej vědět, ale pokud vím je dost neutrální chuti, takže ...;-)

  Odpovědět

 • Iljusa Iljusa

  ukládám, děkuji za receptík. Myslíš špagetko, že bych tam mohla dát tekuté sladidlo Huxol:-?nebo raději koupím tvé doporučované;-)

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Ty bys spagi asi i z jalové krávy tele dostala, co:-D:-)) Hodný pan doktor a zajímavý recept. Já si uložím, to bych určitě prubla pro toho mého neposlušńáka s cukrem v krvi;-)

  Odpovědět

Tématické fráze: moučníky z jablek moučníky ze švestek moucnik z jablek peceni pro diabetiky moučník ze švestek recepty moučníky jablková těsta pečeme pro diabetiky pečené moučníky pro diabetiky recepty moučníků z jablek recepty moučník švestky moučníky ze švestek moučník se švestkami peceni moucniku moučníky s jablky diabetické moučníky recepty na moučníky z jablek moucniky se svestkami koláč pro diabetiky jablka a švestky švestkové moučníky