Kuřecí roláda v listovém těstě

Drůbeží maso Doba přípravy: 1,5 hod 9 názorů

Drůbeží maso Doba přípravy: 1,5 hod 9 názorů

Suroviny 3 porce

2 kuřecí prsa (300-400 g)
listový špenát (balení)
česnek (2 stroužky)
1 vejce
kmín
15 dkg šunka (slanina)
350 g listové těsto
trochu mouky
sůl

Postup přípravy receptu

  1. Listové těsto rozválíme na obdélník o velikosti plechu na pečení (prodává se i již uválené), na něj vyskládáme osolená a naklepaná kuřecí prsa na tenké plátky.

  2. Spaříme listy špenátu a velmi dobře je vyždímeme, aby nám nerozmočily při pečení těsto.

  3. Spařený a vysušený špenát rozložíme na maso (nasekaný česnek na drobno se ve špenátu také neztratí).

  4. Špenát ještě překryjeme šunkou nebo slaninou podle chuti.

  5. Potom roládu zarolujeme (pomocí moukou poprášeného pečícího papíru to šlo dobře i takovému střevu jako jsem já :D). Pozor ať se nikde neprotrhne !!

  6. Spodní část těsta v místě spoje malinko navlhčíme ať se hezky těsto spojí. Boky taky smáčkneme, ať nic nevyteče ven.

  7. Roládu šoupneme do trouby předehřáté na 180°C a necháme ji tam 10 minut. Po deseti minutách ji vyndáme a mašlovačkou potřeme vajíčkem a posypeme kmínem (jedna vrstva bohatě stačí) a propícháme na pár místech párátkem.

  8. Pečeme ještě cca 50 minut při stejné teplotě. Vyndáme, krájíme, servírujeme, jíme, přidáváme si a těšíme se až bude zas :D.

Poznámka od kuchařky

Jednoduchý a moc dobrý, kuřecí rolády jsem se bál... vykostit kuře, svázat provázkem... uf, to bych nedal. Ale chuť byla silnější než já, takže jsem si pomohl těstem a dobře jsem udělal...

Komentáře k receptu Kuřecí roláda v listovém těstě

Tématické fráze: masova rolada z listoveho testa kuřecí v listovém těstě kuřecí maso v listovém těstě kuřecí prsa v listovém těstě kuřecí roláda z listového těsta jak svázat roládu roláda z listového těsta roláda z listového těsta se špenátem rolády z listového těsta kureci rolada masove rolady z listoveho testa recepty s listovem testem špenátová rolada z listového těsta kuřecí maso se špenátem v listovém těstě listová roláda se špenátem kureci prsa se spenatem v listovem teste pecene maso v listovem teste kureci se spenatem v listovem teste špenát v listovém těstě maso v listovem teste