Brambory-ala harmonika

JanaDorazinova Kuchařka: JanaDorazinova

Bramborová jídla 69 názorů

Suroviny

Větší brambory
pikantní klobása
uzený bůček nebo anglická
cibule
česnek (na každý brambor jeden)
olivový olej
kmín
pepř
sůl
drcený kmín
popřípadě oblíbené bylinky
grilovací koření
tvrdý sýr (může být i Niva)
Recept si zatím oblíbilo 66 kuchařů

Postup přípravy receptu

  1. Klobásu si nakrájíme na tenká kolečka, cibuli na půlměsíčky, bůček na tenké, kratší plátečky, česnek na tenká kolečka. Můžeme použít i brambory ve slupce, pokud ji má hezkou, pokud ne, oloupeme je po celé šířce zakrajujeme do brambor tak, aby nám zůstaly vcelku a vytvořily se nám nám otvory pro suroviny, které do něj vložíme.

  2. Mezi každý plátek, který nám vznikne dáváme střídavě klobásu, bůček, cibuli a česnek, jak nám vyjde místo až do konce brambory.

  3. Každou bramboru pak zalejeme troškou olivového oleje, posypeme kořením a dáme zapéct do trouby přikryté asi 45 minut na 180 stupňů, až jsou brambory měkké. Pak je můžeme posypat oblíbeným sýrem a odkryté péct na kůrčičku ještě asi 10 minut. Pokud máte gril, nebo horký vzduch, je to vynikající.

Poznámka

Zdroj- recept jsem dostala mejlem, autorka je patrně z Minibazaru, ale její jméno není uvedeno. I tak jí moc děkuji za vynikající recept a snad se na mne nebude zlobit, že jsem ho zde uveřejnila.

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdílelo již 1 145 kuchařů a kuchařek

Ohodnoťte recept: Brambory-ala harmonika

1 2 3 4 5

Tématické fráze: recepty z brambor brambory brambory recepty bramborová harmonika recepty brambory recept brambory brambory recept recept z brambor recepty na brambory jak se vaří brambory recepty s brambor bramborové harmoniky jak uvarit brambory recept na brambory brambory jako harmonika harmonikové brambory bramborová harmonika recept pečené brambory harmonika krájení brambor recept s brambor

Zapomněl/a jsem heslo