Plněná bramborová harmonika

Bramborová jídla Doba přípravy: 40 minut 4 názory

Bramborová jídla Doba přípravy: 40 minut 4 názory

Suroviny 4 porce

4 větší oloupané syrové brambory
2 klobásky
150 g anglické slaniny
2 střední cibule
česnek
150 g Eidamu
sůl
pepř
koření
100 ml oleje

Postup přípravy receptu

  1. Bramboty oloupeme, omyjeme a necháme okapat. potom je ostrým nožem krájíme na žebra o síle 0,5 cm, ale nedokrajujeme až do konce.

  2. Klobásky, cibuli, česnek si nakrájíme na plátky. Do jednotlivých zářezů brambor střídavě vkládáme česnek, cibuli, klobásku, anglickou slaninu. Je jedno v jakém pořadí.

  3. Naplněné brambory vložíme do pekáčku, okořeníme je (já jsem použila koření na americké brambory), osolíme, opepříme a pokapeme olejem.

  4. Pekáček zakryjeme alobalem a dáme do trouby péct na 200°C přibližně 45 minut (záleží ovšem na velikostech brambor).

  5. Jakmile jsou brambory měkké, posypeme je nastrouhaným sýrem a už nezakryté je dáme ještě na 10 minut zapéct. Přílohou k tomuto jídlu je jakýkoliv zeleninový salát. Může být klidně jen zeleninová obloha.

Komentáře k receptu Plněná bramborová harmonika

Tématické fráze: plněná brambora brambory harmonika brambory jako harmonika harmonika z brambor zapečené brambory - harmonika brambora harmonika bramborové harmoniky plněné anglickou slaninou zapečená brambora harmonika brambora plněná plněné brambory, harmonika harmoniky z brambor dort harmonika brambora harmonyka harmonikové brambory plnena brambora priprava brambory na harmoniku plněné bramboty zapečená plněná brambora jako harmonika zapečené brambory nakrájíme jako harmoniku harmonika s brambor