Zeleninová drožďovka s kroupama

Polévky Doba přípravy: 40+uvaření krup 5 názorů

Polévky Doba přípravy: 40+uvaření krup 5 názorů

Suroviny 6 porcí

Babiččina zeleninová směs mražená (mrkev, petržel, celer, fazolové lusky, květák, pór) nebo si zeleninu můžete zvolit podle chuti
kroupy (zvolíme tolik, jak moc chceme hustou polévku)
1 čerstvé droždí
menší cibule
Vegeta
olivový olej
petrželka nebo nějaká nať
1 plátek másla

Postup přípravy receptu

  1. Do hrnce dáme trochu oleje, na něj pokrájenou cibuli a ještě rozdrobené droždí-mícháme, dokud se droždí nerozpustí a nezačne nám vonět, přidáme zeleninu a uvařené kroupy.

  2. Vaříme, dochutíme Vegetou slanou, zeleninovou a je-li třeba ještě osolíme. Polévku posypeme zelenou natí a vhodíme máslo na zjemnění.

Poznámka od kuchařky

V mrazáku jsem našla uvařené kroupy a chuť byla na drožďovou polévku a nápad byl hotový, nedalo to žádnou práci a pochutnali jsme si na ní!

Komentáře k receptu Zeleninová drožďovka s kroupama

Tématické fráze: babiččina polévka z fazolových lusků polevka z čerstvych fazolovych lusku drozdova polevka s kroupama zeleninová polévka s kroupama ovesné vločky místo krup v polévce droždová polévka s kroupama recept recept z uvařených krup recepty z uvařených krup babiččina mražená zeleninová směs recept babiččina zeleninová směs recept na drožďovou polévku drozdova polévka krup polévky s kroupama recept s kroupama recepty droždove kroupy do polevky