Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Deset tipů, co připravit na Silvestra dětem. Hlavně zdravé suroviny a hodně barev!
Zdroj: Top recepty

Dětem připravujeme (nejen) na Silvestra dobroty, které hezky a lákavě vypadají. Zdobíme je hravě a nápaditě. Vybíráme zdravé suroviny - chutné a plné vitamínů. Přípravu si rády užijí i děti, už to je pro ně zážitek. Ke zdobení využijeme barevné potraviny - především ovoce a zeleninu, ale i lentilky nebo gumové medvídky. Děti mají rády hodně barev.

Jednohubky s pomazánkami

Na jednohubky se děti těší. Připravujeme je z obyčejných rohlíků nebo z baget. Mažeme je oblíbenými pomazánkami a zdobíme buď zeleninou (plátkem okurky, kapie, cherry rajčátka), ovocem (mandarinka, hrozny, ananas) nebo polovinou vlašského ořechu. Můžeme vyzkoušet i další originální chuťovky

Chlebíčky

Chlebíčky pro děti připravujeme s jemnými pomazánkami. Větší děti si rády dají i česnekovou. Pomocí vidličky uděláme přes namazanou pomazánku vlnovku. Zdobení děti baví, nachystáme jim dostatek chutných surovin. Na vykrajování sýrů ke zdobení použijeme vykrajovátka na cukroví.

Ovocný salát

Ovocné saláty připravujeme dětem z drobně nakrájeného barevného ovoce, vybíráme hlavně sladké druhy - banány, kiwi, mandarinky, pomeranče, jablka. Můžeme přidat trochu ovocného džusu nebo citrónové šťávy. V miskách salát dozdobíme kopečkem šlehačky nebo zakysané smetany, na kterou nastrouháme malý kousek čokolády.

Poháry

Dětem chystáme hlavně odlehčené varianty - do pohárů stačí dát ovocný salát s trochou jogurtu nebo s tvarohovým krémem. Děti ocení pudinkový pohár s dětskými piškoty a ovocem. Podle našich receptů připravujeme Krtkův pohár nebo Míša pohár. Poháry nemusí mít velký objem, aby dětem zbylo "místo" i na další dobrůtky.

Muffiny 

Dětské muffiny plněné banánem nebo jiné muffiny podle našich receptů jsou vděčným pohoštěním na různé dětské oslavy. Do jejich pečení se pustíme, jen pokud již nemáme vánoční cukroví. Upečené muffiny pěkně dozdobíme, nejlépe se vyjímají v papírových košíčkách.

Minidortíky

Minidortíky jsou již pracnější, ale vypadají krásně a děti z nich budou mít radost. Nazdobíme je odlehčeným krémem a ovocem podle vlastní fantazie. Na přípravu těsta lze použít zdravou špaldovou mouku. 

Tyčinky

Při pohoštění děti ocení tyčinky, které snadno připravíme podle osvědčených receptů našich uživatelů. Jeden z oblíbených receptů je návod na TNT - tuze návykové tyčinky. Místo solení tyčinky dětem  raději sypeme mákem nebo sezamovými semínky.

Minipizzy

Pizzy jsou populární mezi dětmi i dospělými. Zapékáme je s rajčatovou náplní, zeleninou a sýrem. Kdo chce, přidá uzeninu. Tentokrát připravíme pouze malé varianty, které budou součástí pohoštění pro děti. Dětské minipizzy udělají dětem radost

Šneky z listového těsta

Listové těsto se hodí na pečení různých dobrot s náplní, které připravujeme buď naslano nebo nasladko. Šneky z listového těsta jsou výborné s pizza náplní, do sladkých šneků dáváme ořechovou a skořicovou náplň. 

Nápoje

Dětem tentokrát připravíme něco vyjímečného, co jim udělá radost. Mohou to být zajímavé džusy nebo koktejly. Mezi recepty od našich uživatelů je recept na punč pro děti i  recept na dětský likér.

Závěr roku prožijeme se svými dětmi, můžeme si hrát oblíbené hry, vyrazit na procházku a vzpomínat, jak jsme prožili uplynulý rok. Chutné a nápadité jídlo nám pomůže udělat tento den vyjímečným.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky