Pohankové muffiny čokoládovo-banánové {Bezlepkové}

Suroviny

1 polévková lžíce pohankové mouky
2 banány rozmačkané vidličkou
3 polévkové lžíce kakaa
2 polévkové lžíce medu
1,5 polévkové lžíce rozpuštěného másla
máslo na vymazání
1,5 polévkové lžíce olivového oleje
1 malé vejce
1/2 čajové lžičky jedlé sody
špetka soli
Na ozdobu:
Ricotta
Ovoce
Javorový sirup

Postup přípravy receptu

  1. Troubu jsem si nastavila na 180°C.

  2. Všechny ingredience na muffiny jsem smíchala a těsto rozdělila do máslem vymazaných remekinů. V remekinech se muffiny pekly zhruba 50 minut. Odhaduji, že menší muffiny (v klasické formě na muffiny) by se pekly mezi 20 – 30 minutami. Nutno ozkoušet špejlí, měla by být suchá.

  3. Po vychladnutí jsem muffiny rozkrojila, spodní část jsem namazala ricottou, pokladla hroznovým vínem, přiklopila a „klobouček“ jsem rovněž potřela ricottou. Navrch jsem ale dala plátky jablka a celé to polila trochou javorového sirupu.

Poznámka od kuchařky

Výběr ovoce samozřejmě záleží na každém. Rovněž je dobré využívat sezony. Takže určitě nezavrhujte kiwi, broskve či nektarinky, borůvky, ostružiny, jahody apod., když budou k dispozici =).

Množství vychází buď na dva opravdu velké muffiny (dva remekiny o průměru 9cm), nebo na čtyři klasické malé.

http://hratkyspekaci.blogspot.com/2015/01/bezlepko...

Komentáře k receptu Pohankové muffiny čokoládovo-banánové {Bezlepkové}

Tématické fráze: muffiny z pohankové mouky bezlepkové banánové muffiny pohankové muffiny bezlepkové muffiny z pohankové mouky moučník z pohanky moučníky z pohankové mouky pohankové mufiny muffiny z pohanky pohankove moučníky pohankový moucník muffiny z pohankové mouky s banánem moucnik z pohankove mouky bezlepové muffiny s čokoládou bezlepkové banánové muffiny s riccotou recept na bezlepkové čokoládové mufiny nizkokaloricke pohankove muffiny koláče z pohankové mouky bezlepkové muffiny recept na bezlepkové muffiny z pohankove mouky