Krtkův pohár s tvarohovo-pudinkovým krémem

Suroviny 3 - 4 porce

250 g tvarohu
1 vanilkový pudink bez vaření Créme Olé od Dr. Oetkera
1 vanilkový cukr
2-3 lžičky moučkového cukru
300 ml mléka
1-2 banány
100 g tmavých kakaových sušenek

Postup přípravy receptu

  1. Tvaroh, vanilkový cukr, vanilkový pudink a mléko šleháme přibližně 3 minuty do té doby, než nám směs zhoustne. Mléko si dáme dle potřeby, pokud použijeme tvaroh z vaničky, budeme ho potřebovat o trochu méně. Já měla tvaroh v kostce a potřebovala jsem 3 dl mléka. Ke konci šlehání hmotu ochutnáme a dosladíme dle potřeby. Pro větší zjemnění lze přidat i trochu zakysané smetany, ale já už kalorickou hodnotu nezvyšuji. :-)

  2. Na dno pohárů rozdrtíme několik sušenek, přidáme trochu tvarohové hmoty, drobněji nakrájený banán, zase tvarohovou hmotu a na povrch opět rozdrtíme několik sušenek. Poháry překryjeme alobalem nebo fólií a dáme do chladničky na několik hodin odležet, třeba i do druhého dne. Sušenky zvlhnou a menší děti si můžou na povrch přidat několik želé žížalek :-).

Poznámka od kuchařky

Výhodou těchto pohárů je rychlá příprava, ale nevýhodou delší odležení. Krém dělávám i z klasicky vařeného pudinku a tvarohu. Místo banánů se dá použít i jiné ovoce, např kompotovaný ananas.

Komentáře k receptu Krtkův pohár s tvarohovo-pudinkovým krémem

Tématické fráze: tvarohový pohár tvarohovo pudinkový krém do dortu poháry ze sušenek tvarohové poháry tvarohovy krémem tvarohovo,pudinkový krém do dortu pohar s tvarohem krem do poharu pudinko tvarohovy krem tvarohovo pudinkový krém jahodový pohár s tvarohem a pudinkem creme ole čokoládové poháry top recepty vařený pudink do pohárů jak zhozlustne tvaroh pohár ze sušenek tvarohový krém s pudinkem tvarohový krém do pohárů poháry s krémem bez ovoce pudinkový krémem s tvarohem pohár s pudinkovo tvarohovým krémem