Krtkův pohár s tvarohovo-pudinkovým krémem

Merylas Kuchařka: Merylas

3 - 4 porce Moučníky , Dezerty, zákusky, poháry 13 názorů

Suroviny

250 g tvarohu
1 vanilkový pudink bez vaření Créme Olé od Dr. Oetkera
1 vanilkový cukr
2-3 lžičky moučkového cukru
300 ml mléka
1-2 banány
100 g tmavých kakaových sušenek
Recept si zatím oblíbilo 31 kuchařů

Postup přípravy receptu

  1. Tvaroh, vanilkový cukr, vanilkový pudink a mléko šleháme přibližně 3 minuty do té doby, než nám směs zhoustne. Mléko si dáme dle potřeby, pokud použijeme tvaroh z vaničky, budeme ho potřebovat o trochu méně. Já měla tvaroh v kostce a potřebovala jsem 3 dl mléka. Ke konci šlehání hmotu ochutnáme a dosladíme dle potřeby. Pro větší zjemnění lze přidat i trochu zakysané smetany, ale já už kalorickou hodnotu nezvyšuji. :-)

  2. Na dno pohárů rozdrtíme několik sušenek, přidáme trochu tvarohové hmoty, drobněji nakrájený banán, zase tvarohovou hmotu a na povrch opět rozdrtíme několik sušenek. Poháry překryjeme alobalem nebo fólií a dáme do chladničky na několik hodin odležet, třeba i do druhého dne. Sušenky zvlhnou a menší děti si můžou na povrch přidat několik želé žížalek :-).

Poznámka

Výhodou těchto pohárů je rychlá příprava, ale nevýhodou delší odležení. Krém dělávám i z klasicky vařeného pudinku a tvarohu. Místo banánů se dá použít i jiné ovoce, např kompotovaný ananas.

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdílelo již 140 kuchařů a kuchařek

Ohodnoťte recept: Krtkův pohár s tvarohovo-pudinkovým krémem

Tématické fráze: tvarohový pohár tvarohovo pudinkový krém do dortu poháry ze sušenek tvarohové poháry tvarohovo,pudinkový krém do dortu krem do poharu pudinko tvarohovy krem tvarohovo pudinkový krém čokoládové poháry top recepty vařený pudink do pohárů jak zhozlustne tvaroh pohar s tvarohem tvarohový krém s pudinkem tvarohový krém do pohárů poháry s krémem bez ovoce pudinkový krémem s tvarohem pohár s pudinkovo tvarohovým krémem krtkův dort v poháru krtkův dort do pohárků recept na ovocne pohary s kremem

Zapomněl/a jsem heslo