Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Různé zbytky z ledničky zpracujeme do dalších pokrmů. Jednou z oblíbených možností je quesadilla - plněná tortillová placka
Zdroj: Toprecepty.cz

Výborné rychlé a teplé jídlo z tortillových placek je mexická quesadilla - zapékaná tortilla se sýrem. Kromě sýra může tvořit náplň např. tepelně upravené maso, zelenina a houby. Placky se podávají nakrájené na dílky, se studenými omáčkami.

Quesadilla je typická tím, že uvnitř opečené tortillové placky je rozpečený sýr, nejčastěji čedar. Tip: Můžete vyzkoušet i české Blaťácké zlato, má podobné vlastnosti a bývá levnější. V podstatě se hodí jakýkoliv tučnější sýr (o obsahu minimálně 45 % tuku), který se dobře rozteče. Kromě povinného sýra může tvořit náplň ještě tepelně upravené maso, fazole, zelenina, trvanlivá uzenina, brambory nebo houby.

Jak na skvělou plněnou quesadillu

Do náplně se často přidávají chilli papričky, nejlépe čerstvé. Kdo nemá rád pálivá jídla, nebo připravuje pokrm pro děti, použije třeba koriandr, petrželku, oregano, bazalku nebo pažitku, nejlépe v čerstvé podobě. Quesadillu opékejte zvolna na suché pánvi, v kontaktním grilu nebo v troubě. Při otáčení dejte pozor, aby náplň nevypadla. Tortilly se nejčastěji používají pšeničné, které si za pár korun můžete připravit doma.

Jak připravit quesadillu

Postup je velmi snadný - když víme, jak na to.

  • Plátky sýra (nebo nastrouhaný sýr) rozložte na jednu polovinu placky.
  • Přidejte ochucení nebo doplňující náplň - viz výše.
  • Můžete zakrýt ještě jednou vrstvou sýra.
  • Placku přeložte na polovinu a opékejte na suché nebo olejem potřené pánvi, na plechu v troubě, nebo v kontaktním grilu. Náplň přitlačte, aby se placka dobře jedla. Můžete také naplnit celou kruhovou placku a druhou plackou zakrýt. Manipulace s nimi je ale obtížnější.
  • Na povrchu jsou hotové quesadilly křupavé, uvnitř vláčné a šťavnaté.
  • Podávejte je teplé s některou studenou omáčkou (guacamole, rajčatová) a nakrájené na dílky.
 

Různé varianty plněných placek

Plněné placky se sýrem jsou známé po celém světě a mají desítky variant. Je to dobrá a rychlá večeře, na kterou využijete zbytky z ledničky. Může tvořit i šikovné pohoštění.

Náš videorecept ukazuje přípravu quesadilly s kuřecím masem. Nechte se inspirovat.

 

Komentáře

Nejsou zde žádné komentáře.

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky