Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Palačinky se švestkami a sněhovou čepicí

Proměňte klasické palačinky na luxusní dezert. Po naplnění dušenými švestkami je potřete sněhem z bílků a zapečte. Výsledek vás překvapí nejen chutí, ale i vzhledem. Sníh v troubě zpevní, mírně zezlátne a vytvoří na povrchu palačinek chutnou vrstvu.

Hodnocení receptu je 4,8 (10×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

pipre pipre

Náročný

Doba přípravy 60 min Doba přípravy: 20 min Doba tepelné úpravy: 40 min

60 min (20 min příprava + 40 min tepelná úprava)

Suroviny pro 1 dávka

1dávka

Nahlásit chybu v receptu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie4 667 kJ /
1 115 kcal
Bílkoviny47,97 g
Tuky22,14 g
Vláknina18,00 g
Cholesterol 533 mg
Sodík 457 mg
Sůl0,93 g
Sacharidy163,82 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Švestky umyjeme, vypeckujeme. Pokrájíme na dílky a krátce podusíme na víně nebo vodě s kouskem máty a cukrem do poloměkka. Pomocí sítka vyjmeme a necháme odkapat. Krok 2: Připravíme palačinkové těsto z mléka, mouky, vajec a špetky soli a na oleji usmažíme tenké palačinky. Krok 3: Ušleháme tuhý sníh z bílků, zašleháme vanilkový cukr a větší část šťávy ze švestek (část šťávy použijeme na zdobení talíře). Krok 4: Každou palačinku naplníme švestkami a uložíme na mírně pomaštěný plech. Povrch každé palačinky potřeme sněhem, a vše dáme na 15 minut zapéct do trouby vyhřáté na 170 °C.

TIP: Hraběnčiny řezy - moučník s jablky, ořechy a vrstvou sněhu

Zveřejněno 24. 9. 2012

Poznámka autorky pipre

Ispirovala jsem se knihou Pojďme vařit s Zepterem!. Recept jsem malinko upravila.

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Palačinky se švestkami a sněhovou čepicí

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/Zr0R

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Palačinky se švestkami a sněhovou čepicí

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/Zr0R

Marie

Náhodný recept

Další náhodné recepty

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (11)

Komentáře jsou řazeny od nejnovějších. Odpovědi k nim se zobrazují od nejstarších.

Jani,moc se Ti to povedlo:-p+10:yes:a palačinky vypadají fajnově,mňam:yes::-K

Jani, moc se mi to líbí, ještě tu mám někde " svých pět švestek " tak asi zrealizuju;-):-)):yes:

Krásné palačinky. Vypadají šťasvnatě, takové já ráda. Nesnáším ty suché s marmeládou. :)

Robím palacinky s jablkovou nápňou http://www.toprecepty.cz/recept/6046-palacinky-s-j... tiež pod snehom a zapekané, takže viem, že je to výborné, bez ohľadu na náplň :-D:yes: Slivky sú ovocie veľmi dobré, takže raz to skúsim s nimií :yes:;-)

no to by mi moc chutnalo, vypadá perfektně:yes::yes::-))

Jani super!!! Jsem moc ráda, že ses rozvařila. Moc hezká inspirace:-)

krásný desertík:-K:yes::yes: dala bych si s chutí:-p;-):yes::yes:

Tématické fráze:
palačinky se švestkami, sněhová čepice, snih na palačinky, palačinkyse švestkami, zapekane palacinky zo snehom, recept palačinky se švestkami, palačinky se sněhem, zapecene palacinky se svestkami, palačinky recept se snehem, palacinky recept ze sněhem z bilku, švestkove recepty palačinky, zapečené palačinky se švestkami., recept švestky palačinky, recept na palacinky se svestkami, palacinky se sladkym snehem, palačinky s marmeládou zapečené se sněhem, zapékané palačinky se švestkami, zapečené palačiny se švestkami, zapečené palačinky se sněhovou čepičkou, koliko se cepici tope

Suroviny:
mouka hladká, mléko, vejce, sůl, švestky, máta, víno, cukr, bílek, cukr vanilkový, švestky, olej

Naposledy jste si prohlédli

Přidat fotografie receptu