Přílohový bramborový salát

Přílohy Doba přípravy: 1 hodina 12 názorů

Přílohy Doba přípravy: 1 hodina 12 názorů

Suroviny 10 porcí

1- 1,5 kg vařených brambor ve slupce
30 dkg salámu gothaje
1 velký jogurt smetanový bílý - Choceňský nebo Hollandia, ne žádný odtučněný!
1 malá Majolka®
1 velká zeleninová sterilovaná směs na bramborý salát- Hamé
1 velká pol. lžíce hořčice
sůl
pepř

Postup přípravy receptu

  1. Slejeme nálev ze zeleniny, dáme do mísy s jogurtem, majolkou, hořčicí, salám nastrouháme na hrubém struhadle, dochutíme pepřem a solí, pepře dávám víc, aby byl pikantní. Hořčici pokud mám, dám dižonskou, je chuťově lepší.

  2. Brambory na větší kousky, já používám kolečko z kráječe na vejce, takové to jak dělá měsíčky.

  3. Vše smíchat a šup do ledničky odležet.

Poznámka od kuchařky

Nedávám ani vejce ani cibulku, je nám potom těžko. Majolku® můžeme plně nahradit jogurtem. Gothaj nahradíme šunkovým salámem a máme dietní salátek a nemusíme mít strach, že přiberem :D Nedávám jinou zeleninovou směs než Hamé, tahle je super ochucená a už nemusím přidávat nic víc.

Komentáře k receptu Přílohový bramborový salát

Tématické fráze: bramborovy salat příprava bramborového salátu jak uvařit brambory na salát jak dlouho varit brambory na salát doba vaření brambor na salát brambory na bramborový salát bramborový salát se salámem bramborý salát brambory na salát porce bramborového salátu vaření brambor na salát řecký bramborový salát recepty.cz bramborové saláty bramborový salát s jogurtem bramborovy salat porce bramborový salát příprava bramborový salát 10 porcí jak varit brambory na salat jak dlouho vařit brambory ve slupce salat z brambor