Jahodový dort s piškoty

Suroviny

450 g čerstvých jahod
1 sáček dětských piškotů
4 lžíce jablečného džusu
1 malý citrón
300 ml smetany ke šlehání
3 lžíce mléka
1/2 lžíce vanilkového cukru
2 lžíce cukru

Postup přípravy receptu

 1. Opláchněte jahody pod studenou tekoucí vodou a pomocí nožíku je očištěte od stopek a vykrojte jim prostředek.

 2. Nakrájejte jahody na polovinu, ale několik jich nechte v celku. Rozpůlené jahody dejte do velké skleněné nebo porcelánoé mísy.

 3. Piškoty nebo piškotové tětso potřete džemem a potom je slpte dohromady. Slepené těsto rozkrájejte na malé kousky, piškoty můžete rozpůlit.

 4. Vložte do mísy a pečlivě promíchjte s jahodami. Vše zalijte jablečným džusem.

 5. Zakryjte mísu potravinovou fólií a dejte ji do ledničky alespoň na tři hodiny, aby piškoty dostatečně změkly.

 6. Mezitím nastrouhejte na malém struhadle citrónovou kůru. Nožem odstraňte ze struhadla všechnu kůru.

 7. Do jiné misky nalijte smetanu, přidejte mléko citronovou kůru, vanilkový prášek a cukr.

 8. Vše dobře šlehejte několik minut, dokud se v misce nevytvoří hustá pěna. Neměla by být příliš tuhá.

 9. Rozetřete šlehačkovou pěnu po celém povrchu vychlazeného dortu a ozdobte zbylými celými jahodami.

Poznámka od kuchařky

Minimálně tři hodiny bude trvat, než těsto změkne a nasákne do sebe šťávu. Potom musíte dát dort na několik hodin do ledničky, aby pořádně vychladl. Teprve potom jej můžete servírovat.

Komentáře k receptu Jahodový dort s piškoty

 • Eliza Eliza

  Během realizace mě tento dezert zklamával, protože - to jsem očekávala - krém nemohl ztuhnout. Na podklad jsem pouze smíchala pokrájené jahody s piškoty a trochu pocákala jahodovým džusem, vytvarovala do dortové formy, zatížila a nechala prolínat přes noc. Na krém jsem dohusta ušlehala smetanu s dvěma vanilkovými cukry a troškou kůry (mléko jsem vynechala) a nechala to skoro hodinu v mrazáku pod alobalem a pak ještě dost dlouho v ledničce.
  Ale rodince moc chutnalo, nakonec to sice byla taková skoro placička, ale pochvalovali si moc a moc, což mě mile překvapilo. Já jsem neochutnala, sladké mě neláká, ale i tak recept s malými úpravami doporučuji dále.:yes:;-) A posílám fotodokumentaci...

  Odpovědět

Tématické fráze: piskotovy jahodovy dort jahodový dort s piškoty jahodový dort z piškotů jahodový piškot piškot s jahodami piškotový dort s jahodami dětský jahodový dort jahodový dort s cukrářskými piškoty dort s cukrářskými piškoty piškot s jahodama jahodový dort piškoty jahodový dort s piškotama piškoty s jahodama jahodovy piskotovy dort dort s piškoty a jahodami dort z detskych piskotu dort piskoty s jahodama piškotový dort s jahodama jahodový dort piškotový piškoty a dost