Sulc z vepřových nožiček

Pokrmy z vnitřností Doba přípravy: 2 hodiny 5 názorů

Pokrmy z vnitřností Doba přípravy: 2 hodiny 5 názorů

Suroviny

3 vepřové nožičky
2 vepřové jazyky
sůl
pepř
nové koření
bobkový list
majoránka
česnek
ocet

Postup přípravy receptu

 1. Očištěné nožičky vaříme asi v 1 l vody v tlakovém hrnci cca 45 minut v osolené vodě. Potom přidáme vepřové jazyky a vaříme do změknutí, cca rovněž 45 minut. Po uvaření jazyky sloupneme a nakrájíme na kostky.

 2. Potom ochutíme špetkou mletého nového koření a asi 6-ti zrnky mletého pepře, přidáme 2-3 bobkové listy, asi 1 lžíci majoránky a vaříme cca 10 minut.

 3. Nakonec přidáme 2-3 větší stroužky rozmačkaného česneku, vaříme ještě cca 5 minut a nakonec dochutíme 1-2 lžícemi octa.

Komentáře k receptu Sulc z vepřových nožiček

 • Miilan Miilan

  No dobře, ale z toho postupu vám nějak ty nožičky zmizely. To jste je vyhodila?

  Odpovědět

 • jirik50 jirik50

 • Anna Kocikova Anna Kocikova

  Tak moc nás po všem tom sladkém honila mlsná na sulc,ale nožky jsem nikde nesehnala:-(tak jsem alespoň koupila koleno a dala jen jeden jazyk-sulc se velice hezky udělal a byl krásně masitý:-pDělávám většinou různé druhy huspenin se zeleninou a želatinou,toto je můj první výrobek bez želatiny,měla jsem strach,že nebude držet,ale je príma:yes::yes:Receptík si ukládám;-)+4 bodík posílám a jestli nebude vadit,přidávám fotky,nebude problém je pak smazat,až někdo sežene nožičky;-):-*

  Odpovědět

 • spagetka spagetka

  My dáváme i koleno a hlavu, nemusí to být takto špatné, ale bez mrkve by to u nás neprošlo:-D. Jinak ten jazyk je tam výborný ;-);-)

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Mńam, mńam!! To je dobrůtka!!! Já to taky dělávám, jen nedávám ten jazyk, ale můžu to taky vyzkoušet:-p:yes::yes:

  Odpovědět

Tématické fráze: huspenina z vepřových nožek huspenina s vepřových nožek a kolena recept veprové nožičky vepřové nožičky recept vepřové nožky huspenina z veproveho kolena vepřové nožičky recepty aspik z vepřových nožek vepřová huspenina vařené vepřové nožičky vepřové nožky recept sulc recept vepřový aspik sulc z nožek rosol z vepřových nožek varime sulc recept na vepřové nožičky vepřové nožky recepty klouby vepřové nožičky huspenina z nožiček