Borůvky v medu

Domácí pekárna Doba přípravy: 1,5 hod 9 názorů

Domácí pekárna Doba přípravy: 1,5 hod 9 názorů

Suroviny

1 kg čerstvých borůvek
500 g medu
1 ČL kyseliny citronové
1 sáček GELFIXu 2:1
2 PL třtinového cukru (na rozředění Gelfixu)

Postup přípravy receptu

 1. Do nádoby DP dáme borůvky (nebo může být i jiné ovoce), část můžeme i rozmixovat.

 2. Přidáme med, kyselinu citronovou a gelfix smíchaný s cukrem. Zapneme program na marmeláda/zavařenina.

 3. Po ukončení dáme zavařeninu do připravených skleniček a otočime dnem vzhůru. po cca 10 min. otočíme zpět.

Poznámka od kuchařky

Tuto zavařeninu jsem dělala speciálně pro mou matku, která pohrdá bílým cukrem a přitom miluje borůvkovou marmeládu. Mně to přijde škoda medu, protože takováto marmeláda je velmi drahá a chutově se to podle mně tluče, ale ona byla spokojená.

Komentáře k receptu Borůvky v medu

 • Paprika Paprika (autorka receptu)

  Markéta (neregidtr.) - ohledně ořechů nemohu sloužit. Já bych je asi spařila, abych je zbavila všech choroboplodných zárodků, ale je to jen můj pocit.
  Co se týče marmelády na plotně - určitě by to šlo, jen to budeš muset hlídat a míchat. Já jsem začala se zavařeninama až s DP, protože jsem se toho hlídíní a míchání na plotně bála. Ale jdi do toho a dej vědět. :-);-)

  Odpovědět

 • markéta markéta(neregistrovaná)

  chci se zeptat - nemáme doma domácí pekárnu a tak i zkratka DP mi dala dost zabrat než jsem to rozluštila :D, šlo by to dělat i normálně na plotně v hrnci? Máme med domácí tak bych to vyzkoušela pro tchýni. A ještě když tu takhle děláte takový dobrůtky chtěla bych do medu naložit ořechy, nevítě jestli se mají před tím nějak upravit, třeba opražit, aby se to nekazilo. Díky za odpovědi, jestli se nějaké dostaví:)))

  Odpovědět

 • Janka 46 Janka 46

  Na Morave jsem si koupila černy rybiz v medu mnamka takze tohle musi byt taky moc dobre jen mi chybi boruvky:-8:yes:

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Myslím, že bych byla taky spokojená, jako tvoje máma!! Med je drahý, ale napadlo mne, nedal by se použít třeba pampeliškový?:-? Toho bych měla dost:-p

  Odpovědět

 • Paprika Paprika (autorka receptu)

  No ... vidíš jaká jsem trubka :-8 :-D:-D

  Odpovědět

 • Svetlana Svetlana

  :-):-)Papričko, proč jsi ten recept nedala alespoň dopoledne...dnes jsem zavařovala deset litrů borůvek jen tak do cukru, a určitě bych vyzkoušela...:-):-)

  Odpovědět

 • Paprika Paprika (autorka receptu)

  Špagetko - také to není můj nápad, jak vidíš na použité skleničce. Máma si kupuje ve obchodě se zdravou výživou velmi drahou marmeládu - ovoce v medu. Takže já jsem ten nápad jen realizovala podle svého.;-)

  Odpovědět

 • spagetka spagetka

  Papričko, ale je to docela super nápad, já to zkusím pro toho mého diabetika bez dalšího cukru, jen s diaželírovacím....levné to sice nebude,ale obměna jo, navíc borůvky a med jsem jedla v Rakousku jako delikatesku v poháru se zmrzkou a šlehačkou a nebylo to vůbec marný!, jo přidám do toho meduňku;-):-p:yes:

  Odpovědět

 • tejaja tejaja (moderátorka)

  jj, už jen ty borůvky ;-) Pošli nejaké, pekáreň zapnem sama :-D:-D:-D
  + 1

  Odpovědět

Tématické fráze: ovoce v medu ovoce v medu recept nakládané borůvky borůvky s medem recept ovoce v medu borůvky ovocné medy recept jak naložit borůvky jak nalozit orechy do medu med s borůvkami recepty ovoce v medu boruvky recepty ovoce naložené v medu čerstvé ovoce v medu ovoce v medu recepty domácí med recepty na ovoce v medu naložené ovoce v medu domácí ořechy v medu med s boruvek