Zapečená bageta - vzpomínka na silvestrovské pomazánky

Suroviny

1 dlouhá francouzská bageta
uzenina (šunka, anglická slanina, moravské)
hrst tvrdého sýra nastrouhaného na hrubé nudličky
česnekovosýrová pomazánka:
sýr
Majolka®
česnek
vaječnohořčicová pomazánka:
jemně strouhaná vejce
Majolka®
hořčice

Postup přípravy receptu

 1. Bagetu rozkrojíme na 1/3, poté prořízneme podélně a vzniklých 6 obdélníků překrojíme ještě diagonálně, takže vznikne 12 podlouhlých trojúhelníků.

 2. Na bagetové trojúhelníky namažeme vrstvu pomazánky (6 sýrových, 6 vaječných), poklademe plátky uzeniny a posypeme nastrouhaným sýrem.

 3. Na plechu s pečicím papírem krátce zapečeme v troubě na 250°C.

Poznámka od kuchařky

Další varianta, jak naložit se zbytky silvestrovských zásob.

Pomazánky se dobře hodí pro tepelnou úpravu tohoto stylu, Majolka® s ostatními chuťovými přísadami teplem příjemně zvláční a provoní podklad. V tomto okamžiku se jedná o ryze ryze "zbytkový" recept, ale s klidným svědomým je rodině předložím i jako plánovanou rychlou formu večeře či rychlé občerstvení pro návštěvu.

Komentáře k receptu Zapečená bageta - vzpomínka na silvestrovské pomazánky

 • Pajaska Pajaska

  Ivu,česnekovosýrovou pomazánku při zapékání používám také a docela často.Salámy někdy umleté přidám a také někdy okurku kyselou nebo cibuli.Všechno smíchám a máznu.Ta opečená slanina je super,to já rád:-))Je to dobré i v létě u sklenky vína.S tou druhou zkusim,to musí být také dobrota.Lze použít i veka na plátky.Krásné foto Ivu,jako vždy.:yes::-)

  Odpovědět

 • marcik marcik

 • senky senky

  V ledničce všechny suroviny,odpoledne sousedi nahlášení na kafčo,je rozhodnuto,díky:yes::yes:

  Odpovědět

 • Ivana Ch Ivana Ch

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Tak dost, jdu se raději dívat na "S tebou mne baví svět":-D

  Odpovědět

Tématické fráze: zapečená bageta se sýrem a salámem silvestrovské občerstvení zapecena bageta silvestrovské recepty pomazánky na bagety zapecena veka zapečená bageta se salámem recept pomazánka na bagety pomazánka na bagetu silvestrovske pomaznky recepty zapečené bagety recepty na rychlé občerstvení recept na zapečené bagety zapecene bagety opečená bageta rychle silvestrovské obcerstveni pomazánka do bagety sylvestrovské pomazánky silvestrovské občerstvení recepty zapečené bagetky se sýrem