Hrníčková bábovka s jablkem

Moučníky Bábovky Doba přípravy: 50 - 60 minut 2 názory

Moučníky Bábovky Doba přípravy: 50 - 60 minut 2 názory

Suroviny 12 porcí

2 hrníčky polohrubé mouky
1 hrníček cukru
1 hrníček mléka
1/2 hrníčku oleje
3 vejce
prášek do pečiva
1 jablko (velké)
skořicový cukr

Postup přípravy receptu

  1. Mouku, cukr, prdopeč v míse promícháme, přilijeme mléko, olej, rozklepneme vejce a vše pečlivě rozmícháme na hladké tekutější těsto.

  2. Jablko oloupeme, zbavíme jadřince a nakrájíme přibližně na jednocentimetrové kostičky, které promícháme se skořicovým cukrem.

  3. Těsto na bábovku nalijeme do vymazané a vysypané moukou formy a pak do něj potopíme nakrájené jablíčko.

  4. Bábovkovou formu vložíme do trouby rozehřáté na 180 stupňů a pečeme něco méně než hodinu (upečená hrníčková bábovka se pozná tak, že když do ní píchneme špejli, tak nenechá na ní nalepené těsto).

Komentáře k receptu Hrníčková bábovka s jablkem

  • míla míla(neregistrovaná)

    Výborná bábovka, k jablku jsem dala ještě trochu kardamonu a doporučuji jablko vmíchat do těsta (mě zůstalo hodně kousků navrchu těsta). Jinak v kameninové formě na bábovku jsem to pekla 1 1/4 hodiny. :yes:

    Odpovědět

  • lucie lucie(neregistrovaný)

Tématické fráze: jablková bábovka hrnickova hrníčková buchta s jablky hrníčková bábovka z jablek hrníčková bábovka olejova bábovka s jablky jogurtová bábovka hrníčková bábovka s jablky třená bábovka hrníčkový recept jogurtová bábovka s jablky bábovka s jabkama třená buchta s jablky třena babovka s jablky hrnickova jablkova babovka hrnková bábovka s jablky třená babovka hrníčkova třená hrníčková bábovka bábovka hrničková recept jablková buchta hrníčková hrníčková jablková buchta hrníčková buchta z jablek