Vajíčková pomazánka / jednohubka

Suroviny

5 vajec uvařených na tvrdo
50-100 g máslo nebo jiný tuk, např flora
1-2 lžičky hořčice
100-200 g šunka nebo šunkový salám
2 -3 ks kyselé okurky (dle velikosti - středně velké)
sůl
pepř

Postup přípravy receptu

  1. Uvařená vejce rozpůlíme, žloutky vyjmeme a utřeme s máslem a hořčicí. Přidáme nastrouhanou nebo na drobno nasekanou šunku a nastrouhanou kyselou okurku, dle chuti osolíme, opepříme.

  2. Tuto směs je možné plnit do rozpůlených bílků a dozdobit. Dobré jednohubky na oslavu či jako předkrm.

  3. Nebo zbylé bílky nastrouháme a přidáme do základní směsi, ochutnáme, příp. dochutíme, mažeme na pečivo. Nejlepší je, když se nechá v lednici chvíli odležet a vychladit.

Poznámka od kuchařky

Přesné poměry úmyslně neudávám, upravte si je dle vlastních chutí a preferencí, kdo má rád kyselejší, přidá okurky, kdo tekutější, přidá hořčici a máslo, příp. i Majolku® / jogurt :-)

Komentáře k receptu Vajíčková pomazánka / jednohubka

  • ... ...(neregistrovaný)

Tématické fráze: vajickova pomazanka jednohubky na oslavu nejlepší pomazánky na jednohubky jednohubky z vajíček pomazánky na jednohubky pomazánka z vajíček na jednohubky dětská vajíčková pomazánka pomazanka na jednohubky vajickova pomazanka s kyselou okurkou pomazánka na jednohubky s hořčící jednohubky s okurkou wasabi pomazanka vajíčkov pomazánka vajíčková pomazánka od babičky rozpulene vajíčková pomazánka jednhubky jednohubky co dům dal vajíčková pomazánka na chlebíčky vajickova pomazanka s kyselou omurkou recepty na pomazánky na jednohubky