Luxusní mandlový likér

Suroviny

2 konzervy salka
1/2 litru mléka (min. polotučného)
2 lžíce moučkového cukru
mandlový pudink
0,7 l whisky
pár kapek mandlového aroma

Postup přípravy receptu

 1. Neotevřené konzervy salka vaříme ve vodní lázni minimálně 2 hodiny, v průběhu vaření alespoň 1 obrátíme, aby obsah karamelizoval rovnoměrně.

 2. Pudinkový prášek smícháme s mlékem a cukrem a uvaříme. Hotový pudink promícháváme, aby vychladl a neudělal se na něm škraloup.

 3. K pudinku přidáme vychladlé zkaramelizované salko a směs prošleháme. Postupně přiléváme whisky a nakonec mandlové aroma.

 4. Vše důkladně vyšleháme. Likér stočíme do lahví a necháme v chladu alespoň 1 týden odležet.

Komentáře k receptu Luxusní mandlový likér

 • zizala zizala

  cathleen: No, osobně bych asi dala jen jedno salko, nemám ráda přeslazené věci. Navíc to nenaředíš alkoholem. Ale to je podle chuti každého. Asi bych udělala ten pudink do 3/4 l mléka.

  Odpovědět

 • cathleen cathleen(moderátorka)

  zizala: diky. Recept dodržet, jen alkohol vynechat? Možná více pudinku nebo ho udělat řidši...?

  Odpovědět

 • zizala zizala

  cathleen: Šel by udělat, ale udělala bych menší množství, přece jen tam nebude alkohol jako konzervant ;-) To si pak s Tebou může dát i vnouček :-))

  Odpovědět

 • cathleen cathleen(moderátorka)

  Myslite si, že by se dal tento (nebo jiný) likér udělat bez alkoholu? Nemůžu ho a ráda bych o svatcích pocucávala i něco jiného, krom čaje nebo kavy...:-8

  Odpovědět

 • Irrena Irrena

  Zítra ho budu dělat;-):yes:

  Odpovědět

 • sona.si sona.si(autor receptu)

  Žádný dobře míněný dotaz není hloupý. Abych pravdu řekla - to bych taky ráda věděla. Asi se zkazit může, ale nám se nikdy nepodařilo ho mít tak dlouho. Nicméně několik týdnů v chladu vydrží určitě... a nevím, jestli jste si toho všimla, je to poznámka až na konci receptu - aspoň týden potřebuje uležet. Jak dlouho dopředu si chcete likér připravit?

  Odpovědět

 • Nina.Angels Nina.Angels

  Měla bych takový (asi poměrně hloupý) dotaz. Může se tento likér zkazit? Pokud ano, za jak dlouho se to asi stane?Chtěla bych si ho předpřipravit na rodinnou oslavu, ale bojím se, aby vydržel... Děkuji za odpověď ;)

  Odpovědět

 • misza misza

Tématické fráze: mandlový likér mandlový likér recept domácí mandlový likér recept na mandlovy liker likér z mandlového pudinku mandloví likér recept mandlovy liker jak dlouho vydrží domácí likér likér z mandlí domácí likér ze salka mandlový likér z pudinku liker z pudinku madlový likér mandlový alkohol mandlovka liker mandlový vaječný likér mandlovi liker recept likér mandlový jak dlouho vydrží vaječný likér mandlový likér ze slivovice