Dobré chlebové "večky" II.

Domácí pekárna Doba přípravy: s přípravou,zaděláním,kynutím a pečením do 2,5 hod 17 názorů

Domácí pekárna Doba přípravy: s přípravou,zaděláním,kynutím a pečením do 2,5 hod 17 názorů

Suroviny 35 nakrájených plátků 2 cm silných

250 ml kefíru
2 PL sádla
1 cibule
1,5 nožky trampského cigára (50 cm)
1 PL nasekaného libečku (měla jsem mražený)
1 KL krupičkového cukru
2 KL soli
1 PL octa
200 g žitné tmavé chlebové mouky
1 PL slunečnicových semínek
1 KL celého kmínu
300 g hladké mouky
40 g čerstvých kvasnic
celý kmín
hrubozrnná sůl

Postup přípravy receptu

  1. Na 2 polévkových lžících sádla osmažíme nadrobno nakrájenou cibulku a nakrájené cigáro, přidáme nasekaný libeček a směs dáme vychladit.

  2. Do pekárny naložíme kefír, žloutek, sůl, cukr, ocet, osmaženou cibulku s uzeninou a libečkem, žitnou mouku, semínka, kmín, hladkou mouku, kvasnice a zapneme program Těsto.

  3. Po vykynutí těsto přendáme na pracovní podložku, kde ještě trochu propracujeme, vyválíme 2 večky, přendáme na pečící podložku na plech a necháme 15 minut přikryté utěrkou kynout.
    Pak potřeme rozšlehaným bílkem, posypeme kmínem, hrubozrnnou solí a dáme do předehřáté trouby na 3/4 stupeň - mám plyn tak asi 175 stupňů na 15 mnut péct. Pak zkusíme špejlí, je-li hotovo, těsto se na špejli nelepí, vytáhneme z trouby a přendáme na roštovou podložku vychladit.

Poznámka od kuchařky

Večky chutnají výborně:-)nemusí se ničím mazat - a jako příloha k dobré přesnídávkové polévce, mňam :-)

Komentáře k receptu Dobré chlebové "večky" II.

Předchozí 1 2

Tématické fráze: chlebová mouka chlebova vecka chlebové kvasnice mouka žitná chlebová chlebové recepty domácí večky se sádlem pečivo z chlebového těsta chlebové večky bez kefíru pečivo k přesnídávkové polévce hrubozrna mouka semínka do chlebového těsta trampsky chleb chlebové plátky bez mouky tmavé chlebové plátky recepty ocet do chlebového těsta recept trampsky chleba do chlebového těsta dáme ocet trampsky chleba recept mouka hrubozrná silná chlebová mouka