Dušené krůtí žaludky

Pokrmy z vnitřností Doba přípravy: 1 hodina 2 názory

Pokrmy z vnitřností Doba přípravy: 1 hodina 2 názory

Suroviny 6 porcí

3/4 kg krůtích žaludků
4 zelené papriky
1 červená paprika
2 svazky jarní cibulky
sádlo
sůl
koření

Postup přípravy receptu

  1. Do pánve TIGER dáme rozehřát tuk, vhodíme omyté, očištěné a na 4 stejné díly rozkrájené žaludky.

  2. Orestujeme a přidáme nakrájené papriky a jarní cibulku. Přidáme sůl a pepř. Dusíme tak dlouho, až maso změkne (pozor, žaludky jsou vždy poněkud tužší).

  3. Podle potřeby podléváme, ale zelenina, zvlášť „masité“ papriky pustí šťávy dost. Nakonec jemně zahustíme Maizenou . Dochutíme podle svých zvyklostí vegetou, maggi kořením, a pod.

Poznámka od kuchařky

Pokud nevlastníme elektrickou japonskou pánev můžeme dělat na pánvi s poklicí třeba na plynu, nebo v jakémkoliv hrnci nebo kastrólu nebo i v remosce.

http://clupmi.blog.cz

Komentáře k receptu Dušené krůtí žaludky

  • JanaDorazinova JanaDorazinova

  • spagetka spagetka

    Tak tuhle pánev nemám, ale myslím, že normální kastrůlek udělá stejnou službu. Krůtí žaludky jsem ještě nedělala, jen kuřecí - a to jinak stejně. U těch krůtí bude asi jen rozdíl v době dušení - předpokládám, že jsou tužší malinko a asi větší, mrknu u nás, vyzkouším ;-):yes:

    Odpovědět

Tématické fráze: krůtí žaludek gulas z krutich zaludku dušené žaludky zaludky recept recepty z krůtích žalůdků krutizaluky krutizaludky krůtí žaludek recept pecene kruti zaludky kruti zalutky krůtí žaludky a srdce recept z krutích zaludku krůtí srdce a žaludky recept recepty ze žaludku pánev tiger recept na zaludky kruti žaludeky dusene kureci zaludky krůtí dušené elektrická pánev tiger