Řezy s dvojí náplní

Suroviny

5 vajec
5 lžic krystalového cukru
6 lžic umletých ořechů
3 lžíce hladké mouky
3 lžíce kakaa
nastrouhaná čokoláda na vaření na posypání
Kokosová náplň:
0,15 l mléka
15 dkg moučkového cukru
1 vanilkový cukr
20 dkg kokosu
Čokoládová náplň:
3 vejce
18 dkg krystalového cukru
10 dkg čokolády
32 dkg másla

Postup přípravy receptu

  1. Z bílků ušleháme sníh a do něj přisypeme cukr a došleháme do tuha. Pak lehce přimícháme žloutky, mouku, ořechy a kakao. Plech vymastíme tukem a vysypeme hrubou moukou a těsto na něj nalijeme.

  2. Upečeme v mírně vyhřáté troubě. Necháme vychladit a pak rozetřeme dvě třetiny čokoládové náplně, kokosovou náplň a zbylou třetinu čokoládové. Nakonec posypeme nastrouhanou čokoládou. Nebo můžete dát najednou celou čokoládovou náplň a potom náplň kokosovou. Necháme ztuhnout.

  3. Kokosová náplň: mléko uvaříme s moučkovým cukrem a vanilkovým cukrem. Pak odstavíme, necháme vychladit a vmícháme kokos. Vzniklá hmota bude hustší než čokoládová náplň, takže se nebude roztírat, ale budete ji muset na řezy spíše nadrobit než rozetřít.

  4. Čokoládová náplň: vejce, cukr, změklou čokoládu šleháme nad párou do zhoustnutí. Pak sejmeme z páry, necháme vychladit a po kouskách všleháme změklé máslo.

Komentáře k receptu Řezy s dvojí náplní

  • Věrka. Věrka.(neregistrovaný)

    Tyhle řezy jsou určitě moc dobrý. Kokos mám ráda a čokoláda k tomu hezky pasuje, to bude dobrota.

    Odpovědět

Tématické fráze: medovníkové řezy náplně do řezů nápln do řezu řezy s kokosovou náplní řezy s náplní tvarohové řezy z dvojího těsta rezy s cokoladovou naplni kokosová náplň čokoládová nápln čokoládové řezy s kokosovou náplní moucniky s naplni čokoládová náplň recept tvarohové koláče dvojí náplně napln na rezy cokoladova tvarohove rezy řezy z dvojího těsta naplne na rezy čokoládové tvarohové řezy moučník s čokoládovou náplní kakaové řezy s čokoládovou náplní