Lasagne s dvojí náplní

Těstoviny Doba přípravy: 2 hodiny 2 názory

Těstoviny Doba přípravy: 2 hodiny 2 názory

Suroviny 6 porcí

lasagne
masová směs:
0.5 kg mletého hovězího masa
rajčata v plechovce valfruta
malé rajčatové pyré valfruta
oregano
bazalka
majoránka
olej
cibule
špenátová směs:
1/2 balení mražených špenátových listů ( nejlépe Bonduelle)
0.5 l smetany na vaření
máslo
mouku na jíšku
bešamel:
0.5 l mléka
mouka
máslo
strouhaný sýr

Postup přípravy receptu

 1. Nejprve si připravíme masovou směs: mleté hovězí orestujeme na cibulce a oleji, až se maso zatáhne přidáme rajčata a rajčatové pyré, koření a sůl a dusíme cca půl hodiny.

 2. Špenátová směs: rozpustíme si máslo a přimícháme mouku ( uděláme jíšku, nebo je to zásmažka??), přilijeme smetanu, trošku muškátového oříšku a opatrně vaříme, až je smetana horká, přidáme špenátové listy, můžeme dochutit, já přidala ještě trochu granulovaného česneku. Povaříme.

 3. Nakonec si připravíme bešamel: opět si uděláme z másla a mouky jíšku a přilejeme mléko, bešamel ale musí být hustší než bešamel na špenátovou směs.

 4. Do zapékací mísy najeleme na dno trochu bešamelu, naskládáme lasagne, na lasagne opět bešamel a masovou směs, na směs opět běšamel a lasagne, špenátovou směs, lasagne, bešamel, masovou směs, bešamel, lasagne, špenátová směs, lasagne, bešamel a dáme do trouby.

 5. Těsně před dopečením posypeme strouhaným sýrem a necháme cca 10 minut dopéct.

Poznámka od kuchařky

bešamel se dává, aby nám lasagne změkly, ale před a po špenátové směsi nedávám bešamel, ona sama směs je v podstatě bešamel...

Komentáře k receptu Lasagne s dvojí náplní

 • Market Market(neregistrovaný)

  luxus, jak mi bylo řečeno to nejlepší z celého dne :-D

  Odpovědět

 • luckymoon luckymoon

  lasagne miluju jak "červené", tak špenátové, :-p ale nenapadlo mě je spojit,:-8 tak to zkusím. Fajn recept, posílám bodíka.:yes:

  Odpovědět

Tématické fráze: lasagne smetanové lasagne špenatova lasagne valfruta lasagne recept masová směs na lasagne směs na lasagne lasagne bez rajčat bešamel těstoviny recepty recepty lazane lasagne smetana lasagne s masovou náplní masova napln lasagne rajčata valfruta lasagne se špenátem a nivou lasagne se šunkou recept na bešamel masova napln na lasagne masova smes do lasagni