Barevný rajčatový salát

Suroviny

několik různě barevných rajčat - množství podle velikosti a strávníků
1 cibule
3 lžičky salátového koření
olivový olej

Postup přípravy receptu

 1. Rajčata nakrájíme na kostky, nebo plátky, jak je kdo zvyklý, dáme do mísy, přidáme najemno nakrájenou cibuli, salátové koření a zakápneme olivovým olejem, vše promícháme a můžeme podávat.

Komentáře k receptu Barevný rajčatový salát

 • pavlinka88 pavlinka88(autor receptu)

  Zelená rajčata nejsou nedozrálá,ale je to odrůda rajčat AUNT RYBYS GERMAN GREEN,koukněte na GOOGLE.COM

  Odpovědět

 • Simona Skolakova Simona Skolakova

  spagetka:já vím,že nejsou smrtelně jedovatá,ale může se někomu udělat špatně;-)Dávali jsme je do čalamád ,ale to se zavařovalo a ještě se pro jistotu nechávalo dost dlouho uležet;-)

  Odpovědět

 • spagetka spagetka

  Simona Kucerova:Simi, trošku tě poopravím - Zelená rajčata sice obsahují toxickou látku solanin, ale pokud se jich nezkonzumuje větší množství, nehrozí žádné nebezpečí.
  Testy prováděné v Německu ukázaly, že zelených rajčat není potřeba se obávat. Zelené skvrny na rajčatech ale i na bramborách ukazují na přítomnost toxické, termostabilní látky solaninu. To však není důvod k obavám, protože množství solaninu je ve slabě zelených rajčatech velmi malé.
  Ani protlaky nebo další výrobky ze zcela zelených rajčat nejsou nebezpečné, pokud se jich nezkonzumuje příliš velké množství. Bylo zjištěno, že ve 100 g napůl dozrálých oranžovočervených plodů jsou nanejvýš 2 mg solaninu. Toxické množství je však 25 mg, 400 mg může být smrtelné. Ve zcela zelených rajčatech se obsah solaninu pohybuje mezi 9 a 32 mg na 100 g. Zpracováním riziko klesá. Při mléčném kvašení se snižuje obsah solaninu o 35 %. Zdroj: www.agronavigator.cz

  Odpovědět

 • Simona Skolakova Simona Skolakova

  salát je hezky barevný,ale zelený rajčata bych nejedla jsou vlastně jedovatá:-(

  Odpovědět

 • Svetlana Svetlana

  Věrko, jestli ti to pomůže, podívej se sem http://www.vitana.cz/produkty/koreni/koreni-vitana...;-)

  Odpovědět

 • Věrka. Věrka.(neregistrovaný)

  Mám saláty moc ráda a po tom koření se určitě podívám. Nemůžeš napsat co všechno je v koření? prosím

  Odpovědět

 • pavlinka88 pavlinka88(autor receptu)

  Je to sypké koření.Jmenuje se to Salátové koření a je od VITANY

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  salátovým kořením je myšlen nějaký dresing?

  Odpovědět

Tématické fráze: rajčatový salát co udělat z rajčat rajčatový dresing kvašená rajčata rajčatový salát recept rajčatová čalamada paštikové koření vitana rajčatový salát s olivovým olejem recept rajčatový salát rajčatový salát s dresinkem salát ze zelených rajčat zelená rajčata kvašená rajčatový salát s olejem co udelat ze zelenych rajcat recepty rajcatovy salat kvasene zelene rajcata rajčatové odrúdy dresink na rajčatový salát dresing ze zelených rajčat dresing na rajčatový salát