Citronovo - česnekový zázrak

Nápoje Doba přípravy: 30 minut 146 názorů

Nápoje Doba přípravy: 30 minut 146 názorů

Suroviny

5 celých citronů
30 stroužků českého česneku
1 litr vody

Postup přípravy receptu

 1. Citróny umyjeme v horké vodě a nakrájíme je na malé kousky. Česnek oloupeme a nakrájíme na půlky. Všechno dohromady umixujeme na kaši.

 2. Tu nalijeme do vody a necháme projít varem. Hned pak odstavíme. Přecedíme (propasírujeme) přes sítko a nalijeme do láhve. Skladujeme na chladném místě, nejlépe v ledničce.

Poznámka od kuchařky

Užívání:

Pijeme denně 2 cl před jídlem (t. j. 1 malé štamprle). Buď ráno před snídaní nebo před obědem.

Tuto lacinou a neškodnou léčivou kúru by měl člověk zopakovat každý rok.

Zápach česneku není vůbec cítit. Účinek citrónu s česnekem se projeví naplno.

Odstraňuje to vápník a tuk usazený v těle a v cévách. Posiluje srdce, upravuje tlak. Po 3 týdnech pití pocítíte v těle příjemné omlazení.

Zvápenatění a vedlejší příznaky jako je zhoršený zrak nebo sluchové potíže se postupne zmenšují a odcházejí. Po 3 týdnech užívání by měl človek kúru na 8 dní přerušit a potom zase 3 týdny pokračovat. Potom se dostaví pronikavý úspěch.

Člověk může zase dobře spát a nemusí v noci běhat na záchod. Vápnik se rozpustil.

Užívá sa tako jako prevence proti rakovině štítné žlázy. Výsledky jsou vynikající. A jedna paní se vyhla operaci srdce, protože tuk a vápník v cévách se po kúře rozpustil. Lék se také osvědčil při vypadávaní zubů-paradentóze.

Komentáře k receptu Citronovo - česnekový zázrak

 • Speeny Speeny

  Andrea Žitníková: Hodně dlouho po příspěvku, ale snad to někomu pomůže :-))) Pokud Vám česnek dělá těžko, je to vždy pouze kvůli středovému "proužku". Stačí česnek podélně rozříznout a střed vyjmout :-)

  Odpovědět

 • Honza Honza(neregistrovaná)

  Andrea Žitníková: Po požití tohoto "léku" se napijte trochu syrového mléka a je po problému !

  Odpovědět

 • Alena Alena(neregistrovaná)

  Česnek každý nemůže, jako třeba já - mě se pak "vrací" celý den a je mě z něj těžko. Ale lisuji si z citronu šťávu a tuto nalačno s trochou vlažné vody ráno vypiji. Rýmu a nachlazení neznám. Kůru z citronu rozhodně nepoužívám, je vždy plná chemie. Chce to, aby vše bylo syrové. Jakmile se to vaří, ztrácí se vitamíny, ne že ne. Citronová šťáva a česnek v ní rozmačkaný se vařit nemusí.

  Odpovědět

 • Alena Alena(neregistrovaná)

  František Buchta:

  Odpovědět

 • Jarmila Jarmila(neregistrovaná)

  Eva: Dobrý den, reaguji s velkým časovým zpožděním, tedy asi odpověď už nedostanu. Prosím paní Evo, můžete se mi ozvat?? Děkuji!! JK

  Odpovědět

 • Andrea Žitníková Andrea Žitníková(neregistrovaný)

  Dobrý den, začala jsem užívat syrový česnek spolu s citronovou štávou, medem, jablečným octem a zázvorem a mám za sebou první dva dny ráno na lačno a mám úplně stejnou reakci jako vy. Citronovou kúru tam vůbec nemám a mám štávu z bio citronů, tak tím to asi určitě nebude. První 2 minuty po vypití jsou šílené, pocit na zvracení, horkost a těžko od žaludku a slinění. Myslím, že to bude celková reakce těla a hlavně žaludku, ale doufám, že to přejde, zkusím v tom pokračovat, protože mám vysoký cholesterol a křečové žíly v celé pánvi, tak bych si to chtěla uvést do původního stavu, a to zdravého :-) Kdyby jste na něco přišel, ráda si to přečtu. Doufám, jen, že to je jen prvotní reakce těla a že ne třeba řeč těla, že mu to nevyhovuje. ČESNEK JE TOTIŽ SKVĚLÝ LÉK, JEN JE TĚŽKÝ PRO MÉ TĚLO ODJAKŽIVA.

  Odpovědět

 • Olda Olda(neregistrovaná)

  erik: zkusím to v druhé vlně z Bio .. dík

  Odpovědět

 • erik erik(neregistrovaný)

  Olda: mohlo by to byť z chemie v kôre AK neboli bio citrony..

  Odpovědět

 • Olda Olda(neregistrovaná)

  Dobrý den,
  chtěl bych se zeptat na vaše zkušenosti s tímto receptem. Po požití prvního panáku (2cl)se mi dostavila reakce v podobě těžkosti od žaludku a silné slinění v ústech. Druhý den jsem požil pouze půlku malého panáčku (1cl) reakce byla podobná, ale slabší na intenzitě. Dal jsem ochutnat i své mamce a měla stejnou reakci. Vždy léčivý lektvar byl požit před jídlem. Recept jsem vyrobil dle návodu. Máte někdo podobnou zkušenost, nebo radu v čem je problém ? Děkuji za odpověď.

  Odpovědět

 • Kateřina Kateřina(neregistrovaná)

  Hezký večer všem, mám dotaz, jak dlouho vydrží tento česnekovo-citronový zázrak? Dostala jsem ho udělaný, je stále v lednici. Nebo jak poznat, že je "zkažený"? Děkuji.

  Odpovědět

 • jitkacizi jitkacizi

  také trpím řídnutím kostí, ale tady píšou že je to dobré i na osteoporozu ;-) tak to asi vyzkouším http://zdravi.peknetelo.eu/me-zdravi/citron-cesnek-pro-zdravi/

  Odpovědět

 • Laura Laura(neregistrovaná)

  medmic: Môj otec vôbec nechodil k lekárom, nemal vôbec žiadny zdravotny záznam čiže kartu. Až keď išiel na dôchodok, moja mama mu išla dať zriadiť zdravotnu kartu, ale aj tak lekárov nepotreboval. Každý deň zjedol JEDEN STRUČIK CESNAKU !!!!!!!!!!!!!!!!!!! A dožil sa 81 rokov....

  Odpovědět

 • Terez Terez(neregistrovaný)

  Já pochopila již nedávno, ze si musím pomoci sama. Doktoři mi ani bohužel nebyli schopni říci co mi vlastně je. Antibiotika a prášky na alergii mi zničily kus zdraví. Ted díky Bohu prášky na alergii a antibiotika neužívám a to díky panu Šímovi z Prahy. Bylinky napravily tělo zabordelené prášky a já se již cítím o 100% lepe.
  Děkuji Bohu za bylinky, a lidem jako je pan Šima, že tu pro nás jsou.

  Odpovědět

 • Andulka Andulka(neregistrovaná)

  Milý přátelé, zdárně jsem udělala-namixovala-povařila onu "zdravou medicínu" a jsem zvědavá na výsledky :-p. Těším se co vám napíši později. Mějte se moc krásně a děkuji za recept:-)) Andulka

  Odpovědět

 • Eva Eva(neregistrovaná)

  Souhlasím. Mám zdrav. vzdělání a rozum mi stojí nad tím, jak lidé bez tohoto vzdělání rychle a snadno odsoudí určité lékařské postupy a lékařské vědecké výsledky, i když nepopírám, že i mezi lékaři se nenajdou omylní. "Mýliti se je lidské".
  Někteří lidé jiného, dokonce i vysokoškolského vzdělání, si myslí, že je jejich vzdělání v jiném oboru či dokonce i titul předurčuje k negativnímu hodnocení jiného, dokonce i lékařského vzdělání, které, mimochodem, málokdo zvládne. Nedá se srovnat s ekonomickým studiem apod.; tím se nechci nikoho dotknout, ale je to fakt.
  Já lékařskou vědu uznávám, ale i bylinkářské léčení a to i, myslím, samozřejmě každý rozumný lékař. Vždyť medicína, mimo jiné, vychází z bylinkář. léčení a opírá se o něj. Je však nutné "nevytrhávat" věci z kontextů. Bez urážky chci podotknout, že některé reakce pisatelů v této diskuzi svědčí o jejich malých znalostech o souvislostech některých skutečností o lécích i vzájemném působení jednotlivých látek. Jejich pochybnosti o přivádění vitamínů C do varu apod. mne přivádí k úsměvu. Kdo z nich ví co se při sloučení vit. C a látek z česneku děje, co vzniká, co se zachovává? A jde tady vůbec o vit. C? Já to taky nevím, ale nevylučuji a respektuji tyto pochody. A pozastavení se nad jadýrky a jejich hořkostí? Banalita. Copak chceme jíst bonbóny anebo se léčit? :) Vždyť čínská medicína říká, že nejúčinnější jsou ty nejnechutnější byliny. Jako vyléčená pacientka z rakoviny s metastázemi vím, že jadérka citrus. ovoce obsahují látky, které právě jsou jedny z nejúčinnějších při léčbě mnohých nemocí, jako např. i různých typů rakovin; to platí i o bílé hořké hmotě v kůře jakéhokoliv citrus. ovoce. O zázraku česneku (přírodního antibiotika) se ani nemusím, snad, rozšiřovat. - Proto mi mnohá hodnocení v těchto příspěvcích připadají, s odpuštěním, jako bláboly... :)... mimochodem, věřím, že tento nápoj může organizmu pomoci a ne mu uškodit.

  Odpovědět

Předchozí 1 2 3 4 6 8 10

Tématické fráze: česnek s citronem očistná kůra citron s česnekem česnek a citron očistná kůra citronovo česnekový elixír páter ferda česnek a citron česnekovo citronový elixír česnekový elixír citronovo-česnekový zázrak česnek a citron jako lek česnekový nápoj česnek s citronem česnekový sirup citronovocesnekovy zazrak česnekovo-citrónový zázrak česnekový čaj česneková kůra česneková tinktura s citronem citron a česnek česnek a citron citrónovo česneková kúra