Knedliky po australsku

Suroviny

1 vajíčko
bílý chleba
špetka soli
pár kapek oleje
mléko

Postup přípravy receptu

 1. Nouze naučila Dalibora housti a mě „vařit“ knedlíky. Houskové knedlíky jsou českou specialitou a proto žádná z „domorodých“ manželek českých emigrantů nemá ani potuchy, jak je vařit. Našinci tedy nezbývá, než vyhrnout rukávy a dokázat mužskou "superprioritu" i v tomto, tradičně ženském, oboru.
  Při své nedávné návštěvě rodných luhů jsem byl krmen a to jak v restauracích, tak v rodinách svých přátel, čímsi bílým, houbovitým a bezchutným, jen vzdáleně připomínajícím knedlík. Tento kupovaný polotovar, zřejmě vyráběný v licenci na výrobu hub na omývání školních tabulí, zaplavil Českou Republiku podobně jako „hranolky“.
  Ze své zkušenosti vím, že vařit klasický houskový knedlík není jen tak a proto nabízím recept, který i naprostý amatér zvládne.

 2. Vezmeš velký porcelánový nebo skleněný, nebo kameninový hrnek. (něco jako 10cm průměr a 10cm výška) dáš do něho jedno celý vajíčko (bez skořápky ), špetku soli, pár kapek oleje a mlíko.

 3. To všecko rozmícháš a mělo by toho být tak půl toho hrnku.

 4. Pak do toho nakrájíš rohlíky nebo bílý chleba. Napěchuješ to tak, aby to bylo všechno pěkně promíchané a mokré.

 5. Pak to všechno (i s hrnkem) dáš do „mikrovlnky“ (to je krásný slovo) a 7 minut vaříš. Knedlík poleze z toho hrnku ven, ale nic se neboj, nespadne. Pro víc lidí se to zkrátka musí zopakovat nebo musí těch hrnků být víc a vaříš hrnek x 7 minut.

  V zastoupení Mgdaleny Dobromily
  Jerry Plšek Austrálie

Komentáře k receptu Knedliky po australsku

 • Danca Danca

  Páni, tak tohle je fakt bomba:-O:-! Klasické houskové knedlíky (kynuté) moc nemusím, ale tohle je mńamka! recept jsem si přečetla..a hned realizovala! Jen s jedním malým rozdílem: použila jsem tmavý toustový chleba. Do 15minut od rozkliknutí receptu jsem měla na talíři nadýchaný, velice chutný knedlík, který jsem zbodla samotný!:-p:-p:-)):yes::yes:

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Tak tyhle australany jsem přehlídla!:-)):yes:

  Odpovědět

 • Aniřij Aniřij(neregistrovaný)

  Jerry, až doletíš opět do své domoviny tak Tě zvu na tradičný, domácí, houskový, kynutý knedlík. Právě jsou v hrnci. K nim bude Španělský ptáček. Zdravím a Tvůj knedlíček také vyzkouším. Středočeský kraj - střed Evropy. :-)

  Odpovědět

 • ella1 ella1

  teda....žádná mouka...zajímavý...určo vyzkouším ;-)

  Odpovědět

 • renča Renatakobzova@seznam.cz renča Renatakobzova@seznam.cz(neregistrovaný)

  ahoj australane a co k tomu knedlíku v austrálii jíte klokany?Máte taky zelíčko a pivíčko?Moc pozdravů k vám na druhou stranu,Renča z Kadaně

  Odpovědět

Tématické fráze: jerry plsek anirij.anirij@seznam.cz jak vařit houskový knedlík výroba knedlíku recepti na domaci houskove knedliky recept na vyrobu domacich knedliku klasické houskové knedlíky klasický houskový knedlík jak varit rohlikove kynute knedlíky knedlíky v australii evropa a knedlíky postup na vyrobu knedliku austrálie recepty vařit knedlíky kucharka australie jerry plšek z austrálie houskovy knedlik v mikrovlnce knedlíky recepty jak udelat houskove knedliky v australii austrálie a knedliky