Extra likérové kuličky

Suroviny

Těsto:
150 ml oleje
2 vejce
150 g bílého jogurtu
130 g krystalového cukru
200 g hladké mouky
1/2 balíčku kypřícího prášku
Dále:
3 žloutky
vanilka
80 ml mléka
1 lžička vanilkového pudinku
100 ml kondenzovaného slazeného mléka
rum
kakao

Postup přípravy receptu

  1. Pečení:
    Vejce krátce prošleháme s cukrem, za postupného přilévání oleje. Poté vmícháme jogurt a prosátou mouku s kypřícím práškem. Vlejeme do libovolné formy (bábovková, dortová atd.) a pečeme asi na 180°C. Upečeme, vyzkoušíme špejlí, zda se těsto nelepí.

  2. Horký moučník vyklopíme do velké mísy, pomocí lžíce ho rozdělíme na několik částí, a ty ještě horké polejeme rumem (80 ml).

  3. V teflonové pánvi, nebo jiném hrnci zahřejeme mléko s rozmíchaným pudinkem, po zabublání ztlumíme a důkladně v něm rozmícháme žloutky. Po vypnutí zamícháme s kondenzovaným mlékem. Tuto směs budeme zpracovávat s navlhčeným moučníkem. Pro lepší zpracování můžeme použít ponorný mixér. Pokud je těsto stále suché zvlhčujeme rumem a obalujeme v holandském kakau.

Komentáře k receptu Extra likérové kuličky

Tématické fráze: likérové cukroví koňakové kuličky extralikérové kuličky extra cukroví vanocni likerove cukroví extra rumové kuličky kuličky s rumem likérové cukroví recept nepecene likerove kulicky recepty na extra dorty tipy na extra cukroví forma na dortové kuličky formy na dortové kuličky likérové kuličky cukroví extra dobré cukroví likerove kulicky-recepty extra pečené moučníky vánoční cukroví likérové kuličky