Vosí hnízda na lineckém

Suroviny

Krém:
3 celá vejce
18 dkg cukru krupice
1/2 vanilkového cukru
1 máslo
Těsto:
28 dkg mletých oříšků
18 dkg moučkového cukru
1 vejce
linecká kolečka

Postup přípravy receptu

 1. Krém:
  celá vejce šleháme nad parou s cukry do pěny, potom necháme vychladit a po troškách vmícháme do rozšlehaného másla. Můžeme přidat i trochu rumu.

 2. Suroviny na těsto zpracujeme, uděláme si kuličky, které vtlačíme do formičky na vosí hnízdo. Uděláme důlek, naplníme krémem a přilepíme linecké kolečko.

 3. Necháme ztuhnout.

Komentáře k receptu Vosí hnízda na lineckém

 • Irule Irule(autor receptu)

  Alcakv:vždycky si chystám cca 50ks lineckých koleček. Hnízd je okolo 50-60ks. Když mi chybí kolečka, použiji piškoty.:-)

  Odpovědět

 • Alcakv Alcakv(neregistrovaný)

  Kolik je z várky asi úlků a kolik je potřeby lineckých koleček ?

  Odpovědět

 • majda 2 majda 2

  Krásné,jeden jak druhý!:yes::-p+8

  Odpovědět

 • Bahula Bahula

  Máš je krásné :yes:+

  Odpovědět

 • Anna Kocikova Anna Kocikova

  Krásné cukrovíčko:-K+5:yes:

  Odpovědět

 • misza misza

  Dělám úplně stejně, jen je nechám jeden den na plechu uschnout a potom je teprve plním krémem a lepím lineckým kolečkem. Jsou výborné.:-p Ty piškotové úly jsem dělala jednou a už nikdy více. Tyto jsou pro nás nejlepší a máš je moc hezké. +2:yes:

  Odpovědět

 • rebeka rebeka

  pracizní prácička:-K:-K:yes::yes:

  Odpovědět

Tématické fráze: kolečka pod vosí hnízda vosí hnízda bez vajec recept vosí hnízda recept na vosí hnízda vosí hnízdo s kremem vosí hnízda krém bez vajec vosí hnízda z margotky vosí hnízda z lineckého těsta vosí hnízda recept vosí hnízda s lineckým vosi hnizda bez vejce krém na vosí hnízda bez vajec vosí hnízda s lineckými kolečky vosí úly ze sušenek vosí hnízda na lineckým vosí hnízda ze sušenek vosí hnízda s lineckým kolečkem linecke testo na vosí hnízda recept výborné vosí úly vosí hnízda trochu jinak