Jablíčkový dezert z polenty

Postup přípravy receptu

 1. Jablečný džus nalijeme do hrnce a ohřejeme na cca 60°C.

 2. Poté za stálého míchání přisypáváme instantní polentu a vymícháme v hladkou kaši. Přelijeme do mističek a ozdobíme kousky ovoce. Podáváme buď teplé, nebo vychlazené.

Poznámka od kuchařky

Recept mám od kolegyně z práce, která si takto občas připravuje polentu na svačinu. Zprvu jsem tomu moc nevěřila, pak jsem to jednou vyzkoušela a byla jsem nadšená. Od té doby takto polentu připravuji na různé oslavy i jako rychlou večeři a pokaždé má velký úspěch.

Jablečnou variantu lze vylepšit špetkou mleté skořice nebo perníkového koření.

Jablečný základ můžeme vyměnit za jiný, výborný je hruškový nebo brusinkový. Naopak nám nechutnal pomerančový a grepový, ale sto lidí, sto chutí.

Tento a další recepty bez lepku, mléka a vajec naleznete na mých stránkách http://www.varimbezlepkumlekavajec.estranky.cz/.

Komentáře k receptu Jablíčkový dezert z polenty

 • petram petram (autorka receptu)

  TerezaVe: Terezo, moc díky!

  Odpovědět

 • TerezaVe TerezaVe

  Opět s nadšením a díky za recepty přidávám další zkušenost. Tentokrát mi recept zachránil reputaci. Zapomněla jsem koupit pohoštění pro návštěvu. Polenta, jablečný džus, třešňový kompot a tento recept to napravili. :-)
  V líné variantě ohřeji 500 ml džusu asi na 2 min v mikrovlnce na plný výkon, pak přimíchám polentu (trochu méně asi 80 g) a opět vlním cca 3-5 min. Dokonce, když jsem na začátku dala jednou polenty více, dalo se vše ještě napravit a přimíchat džus.
  Na rozlámané Jiřinky jsem dala několik lžic polentového dezertu a ozdobila kompotovanými třešněmi. Vše jsem nechala vychladit. Hezky to v lednici ztuhlo. Sušenky by možná ani být nemusely, ale kompotované ovoce je s dezertem moc dobré. Návštěva mlaskala.
  Pokusím se přidat foto. Ještě jednou dík!

  Odpovědět

 • Tereza Tereza(neregistrovaná)

  Mňam! Díky za čas strávený sdílením receptů. Vyzkoušela jsem vyrobit dezert z polenty, na které není ani napsáno instantní. Zdálo se mi, že se jednotlivé ingredience nespojují, tak jsem směs dala ještě na minutu do mikrovlnky a výsledek se dostavil. Jdu to dorazit. :-)

  Odpovědět

 • AniCiz AniCiz

  :yes::-*to zkusím..ale rozvařím jabka místo džusu,je jich dost letos

  Odpovědět

Tématické fráze: moučník z polenty polenta s jablky polenta recepty jak se vaří polenta moučníky z polenty dezert na oslavu dezerti jabka recepty z polenty dia polenta na veceri polenta recept z mikrovlnky recept na moucnik z polenty jak vyrobit polentu susenky z polenty polenta jabko karamelovy dezert poenta s jablky moičník z polenty moucnik z polenty polenta jako dezert dezerty na oslavu recepty