Řezy kralevic

Suroviny

TĚSTO:
500 g hladké mouky
150 g cukru krupice
200 g hery
2 kávové lžičky jedlé sody
2 vejce
2 polévkové lžíce medu
2 polévkové lžíce mléka
OŘECHOVÁ HMOTA NA TŘETÍ PLACKU:
300 g sekaných vlašských ořechů
100 g cukru krupice
120 g másla(hery)
2 polévkové lžíce medu
krém:
1/2 l mléka
2 vanilkové pudinky
4 polévkové lžíce cukru krupice
250-300 g hery
kapku rumu
ŠVESTKOVÁ POVIDLA

Postup přípravy receptu

  1. Z uvedených surovin si připravíme těsto, které si rozdělíme na tři díly. Z každého dílu vyválíme placku přes celý plech.

  2. PŘÍPRAVA OŘECHOVÉ HMOTY:
    Rozpustíme na pánvi máslo, med a cukr, přidáme ořechy a do zlatova posmažíme, hmotu co nejrychleji rozetřeme na třetí placku a dáme péct - hlídáme aby při pečení hmota příliš neztmavla.

  3. Po vychladnutí placek se na první placku namažou švestková povidla. Na druhou placku rozetřeme krém.

  4. Uvaříme pudink, po vychladnutí vyšleháme přidáme heru a dochutíme kapkou rumu. Přiklopíme poslední plackou s ořechy a necháme do druhého dne odležet, aby nám řezy zkřehly.

Poznámka od kuchařky

Vynikající řezy, opravdu doporučuji, prostě nemají chybu. Děláme je i na vánoce, ale krájíme je na menší kousky. Fotografii nemám, sami uvidíte.

Komentáře k receptu Řezy kralevic

Tématické fráze: řezy na vánoce řezy na plech nejnovější recepty moučníky a řezy recepty nejnovější vetus piri řezy z hery řezy ze tří placek ořechová placka kávové řezy ze tří placek cukrářské řezy vynikající řezy ořechový koláč kralevic povidla řezy rezy ze 3 placek řezy z placek medove peceni ořechové řezy med moučník kralevic nejlepší řezy kávové řezy ze 3 placek rez na vánoce