Ořechové medové řezy

Moučníky Řezy Doba přípravy: 3\4hodiny 9 názorů

Moučníky Řezy Doba přípravy: 3\4hodiny 9 názorů

Suroviny

Těsto:
42 dkg hladké mouky
15 dkg praškového cukru
15 dkg másla
2 vejce
1 vanilkového cukru
2 lžíce medu
1 lžice jedlé sody
2 lžice mléka
krém:
1,5 skleničky mléka
1,5 lžíce hladké mouky
1,5 lžíce solamylu
10 dkg praškového cukru
1 vanilkového cukru
do žlutova opaříme 30 dkg hrubě nasekánych ořechů
8 dkg praškového cukru
12 dkg másla
3 lžičky medu

Postup přípravy receptu

 1. Vypracujeme těsto vyválíme dvě placky,které dame na pečicí papír 15-20 ninut pečeme.

 2. horkou směs rozetřeme na druhou placku a pečeme 15-20 minut, z uvedených přisad uvaříme krém z mléka z hladké mouky, solamylu, práškového cukru a necháme vychladnout.

 3. 25 dkg másla vyšleháme a po lžičkách přidávame vychladlou směs a vymačkáme štávu z poloviny citronu a zašleháme.

 4. Vychladlou placku namažeme krémem a spojíme s plackou s ořechy a nechame v lednici uležet.

Komentáře k receptu Ořechové medové řezy

 • Jenny Jenny

 • majka0734 majka0734(autor receptu)

  tento recept neni z žádného minibazaru ani jsem nevěděla kde ho ghledat tento recept jsem získala od jedné paní ,není to recept opsaný z minibazaru je pravda že jsem postup napsala jinak jsem nováček

  Odpovědět

 • Hella Hella

  Amiro, tenhle web má úžasnou vymoženost a to je rubrika Podobné recepty. Navíc, tenhle recept už tu je přesně 1 rok a 1 den a tam se dočteš všechno, co potřebuješ vědět. I když i já se přikláním k názoru, že by se sem měly zadávat recepty srozumitelně. Radila bych majce0734, aby si recept znovu otevřela kliknutím na Upravit (u receptu) a dala to nějak do kupy (myslím si, že neví, že tady ta možnost existuje).

  Odpovědět

 • Amira Amira

  Já bych spíš měla problém s krémem. S množstvím surovin a postupem. Mouka a solamyl je 1 1/2 skleničky nebo 1 1/2 lžíce? Asi lžíce, že? A jaký je postup na krém? Píše se, že do vychladlé hmoty se zašlehá máslo. To se nejdřív to mléko, mouka, solamyl a cukr mají svařit? Prosím, Maruško, doplň to tam. Díky. ;-)

  Odpovědět

 • pipre pipre

  Chvíli jsem dumala, jak je moučník udělaný bez toho, že bych koukla na odkazy a byla jsem z tohoto postupu i já jelen. Až jsem si všimla na posledním obrázku, že na spodním dílu kouká kousek krému. Pokud jsem dobře pochopila, na první spodní upečený díl se namaže krém, druhý díl se potře horkou ořechovo- medovou směsí a takto namazaný se upeče.. po upečení se druhý díl se směsí jen položí (nebo posouvá vychládlý přímo z plechu?) na první díl s krémem. V každém případě by se opravdu měl postup upřesnit, není moc srozumitelný. V první větě se píše, že se obě placky upečou a v poslední větě postupu se peče druhý díl po namazání ořechovo-medovou směsí, ikdyž z fotky je vidět, že se maže neupečený díl. Ani příprava krému není popsaná tak, aby ho pochopila začínající kuchařka.

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Díky, to se hodí, vypadá to, jako dobrý recept;-)

  Odpovědět

 • Hella Hella

  Myslím, že by bylo dobré se podívat na zdejší recept http://www.toprecepty.cz/recept/2844-karamelovo-or..., je to totéž.

  Odpovědět

 • kvinek kvinek

  Jani, podívejte se sem http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=18434 a myslím, že Vám to bude jasnější :yes: Nicméně postup by opravdu bylo potřeba trošku přepsat a zpřehlednit :-)

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Maruško, asi jsem natvrdlá, ale pečeme hned obě ty placky? A horkou směsí myslíš krém? Taky nevím, tou druhou plackou zakrýt ten krém, nebo jak? Jsem z toho trochu doplantaná:-/. Taky do poznámky se nepíše postup, píše se do postupu. Možná někdo víc pochopí ten recept, já moc ne.:-(

  Odpovědět

Tématické fráze: ořechové řezy medové řezy medová buchta s ořechy ořechový řez nejlepší ořechové řezy ořechové medové řezy s krémem medové řezy s ořechy medový řez medovoořechové řezy medové ořechové řezy s krémem medovo-ořechové řezy medové řezy recept ořechovo-medové řezy řezy s ořechy medový řez s ořechy recept na ořechové řezy orechové rezy recept medové řezy recepty recept na medový řez medové recepty