Linecký koláč s jablky a vanilkovým tvarohem

Suroviny

250 g hladké mouky
130 g másla
60 g moučkového cukru
1 vejce
kůra z limetky (nebo z citronu)
6 kyselých jablek
1 vanilkový tvaroh (kupuji homogenizovaný tvaroh v Lidlu)
sušené brusinky
vlašské oříšky
skořice

Postup přípravy receptu

  1. Z hladké mouky, másla, cukru a vejce umícháme hladké těsto, do kterého přidáme kůru z limetky a necháme cca 20 minut odpočinout. Mezitím oloupeme a nastrouháme jablka. Ty potom smícháme s tvarohem, přidáme trošku sušených brusinek a oříšků.

  2. Koláčovou formu vymažeme máslem a vmačkáme do ní 3/4 těsta i na okraje (čtvrtku necháme stranou). Těsto na několika místech propícháme vidličkou a do připraveného korpusu dáme jablečnou směs, kterou jemně posypeme skořicí.

  3. Zbytek těsta vyválíme a vykrájíme z něj hvězdičky nebo jiné libovolné obrazce, které pokládáme na jablečnou směs. Připravený koláč vložíme do předehřáté trouby a pečeme cca 45 minut při 180°C.

Komentáře k receptu Linecký koláč s jablky a vanilkovým tvarohem

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: linecky kolac s tvarohem a jablky homogenizovaný tvaroh linecký korpus co je homogenizovaný tvaroh linecký koláč s jablky a tvarohem tvaroh homogenizovaný linecký koláč s jablky linecký makový koláč tvarohovo-makový linecký koláč tvarohovo-makový linecký koláč linecký koláč s tvarohem homogenizovaný linecký korpus na koláč linecky kolac jablka tvaroh linecky makový kolače linecký jablkový koláč kolá s tvarohem korpus linecký llinecky korpus linecký koláč makový