Brokolicové kuře (DlabemeZdrave)

Suroviny 4 porce

4 kuřecí prsa (cca 4x100 g)
400 g brokolice
4 plátky sýru Madeland Light
200 g grahamových těstovin
350 ml vývaru
2 lžíce bílého jogurtu
sůl
pepř

Postup přípravy receptu

  1. Brokolici rozdělíme na růžičky a vaříme v páře 10 minut. Poté rychle vložíme do ledové vody, abychom zastavili var. Zhruba z půlky růžiček si do misky odřežeme roztřepené konečky, kterými budeme plnit maso.

  2. Kuřecí prsa podélně rozkrojíme, ale nesmíme úplně proříznout, rozložíme a vznikne nám dostatečně velká plocha pro náplň, aniž bychom museli naklepávat. Maso osolíme, opepříme, položíme plátkem sýra a doprostřed plátku dáme brokolici.

  3. Zavineme, spoje zpevníme párátkem a prudce orestujeme ze všech stran na pánvi. Potom pečeme 30 minut při 200°C.

  4. Mezitím si v osolené vodě uvaříme těstoviny. Po upečení maso dáme do alobalu, výpek z masa spolu s vývarem přidáme k brokolici a vše důkladně rozmixujeme. Metličkou opatrně přišleháme jogurt, prohřejeme a můžeme servírovat.

Komentáře k receptu Brokolicové kuře (DlabemeZdrave)

Tématické fráze: kuře s brokolicí pečené kuře s brokolicí kuře zdravě kuře brokolice brokolicové smoothie pečené kuře s s brokolicí kure a brokolice recepty recepty kuře a brokolice kure na brokolici kuře a brokolice recept zdravé kuře kure, brokolice kuře a brokolice kure brokolice recept zdravé recepty kuře recept kuře a brokolice recepty kuře brokolice pečené kuře s brokolicí, recept kuřecí a brokolice pečené kuře na brokolici