Citronové muffiny

Suroviny

200 g hladké mouky
1,5 lžičky prášku do pečiva
1/2 lžičky soli
120 g másla
170 g moučkového cukru
150 ml mléka
2 vejce
1 citron (kůra a šťáva)

Postup přípravy receptu

 1. Smícháme mouku, sůl a prášek do pečiva. V druhé míse šleháme máslo s cukrem na střední rychlost, poté zmírníme a přidáme vejce, moukovou směs a zbytek surovin. Rozložíme si košíčky na muffiny na plech (pokud máte papírové košíčky, je lepší vlastnit speciální plech na muffiny) a plníme je asi do 3/4. Pečeme 20 minut po dobu 180 stupňů.

Poznámka od kuchařky

Pokud si chcete s muffiny pohrát, můžete je naplnit téměř čímkoli, na co budete mít chuť. Tyto muffiny, co jsou na fotografii jsem plnila domácí rybízovou marmeládou a všem moc chutnalo. Doporučuji dát dovnitř kousek ovoce, jako např. rybíz, marmeládu, kostičku čokolády na vaření nebo vanilkový puding. Budou chutnat výtečně !

Komentáře k receptu Citronové muffiny

 • zizala zizala

  Klidně ho nech, Ty máš suroviny v gramech, ne každý má rád odměřování na hrnky ;-)

  Odpovědět

 • aadulka aadulka

  Na svém blogu píšeš, že jsi na tyto muffiny narazila náhodou na internetu. Řekla bych, že jsi narazila na mé ;-), které jsem přidala do podobných. (suroviny jsou totožné, a slovní popis vypadá taktéž velmi podobně). Než nějaký recept přidáš, koukni, zda už tu není podobný nebo dokonce stejný. :-)

  Odpovědět

Tématické fráze: citrónové muffiny recept na citronové muffiny citronové muffiny recept citronový muffin citronový muffiny citronové mufiny recepty citronové mufíny rybízové muffiny ty nejlepší recept citrónový mufin recept na muffiny citronový muffin recept muffiny bez masla muffiny recept nejlepší citronové muffiny recept muffiny citronovy mufiny recepty na citronové muffiny vanilkovocitronové muffiny recepty na muffiny citronové muffiny recepty