Jelení kýta na víně

Jiné maso Doba přípravy: 3 hodiny 0 názorů

Jiné maso Doba přípravy: 3 hodiny 0 názorů

Suroviny 2 - 3 porce

170 g cibule (1 velká)
3 lžíce oleje
70 g mrkve
50 g kořenové petržele
100 g celeru
250 g jelení kýty
sůl
2 lžičky rajského protlaku
1 lžička cukru
6 kuliček nového koření
6 kuliček pepře
1 větší stroužek česneku
1 lžíce hladké mouky
350 ml červeného suchého vína
větvička tymiánu
2 bobkové listy
hovězí vývar, příp. voda
něco přes 500 ml

Postup přípravy receptu

  1. Cibuli nakrájejte nadrobno. V hrnci rozpalte olej a cibuli opékejte, dokud nezačne hnědnout. Kořenovou zeleninu pokrájejte na kostky (1,5 – 2 cm) a přidejte k cibuli. Za občasného míchání dále opékejte asi 10 – 15 minut, dokud nezačne zlátnout. Mezitím v hmoždíři rozdrťte nové koření s pepřem.

  2. Kýtu nakrájejte na větší kusy a osolte. Zeleninu v hrnci nahrňte ke straně a maso vložte dovnitř. Opékejte, aby se maso po povrchu zatáhlo a nepustilo šťávu. Vyndejte maso z hrnce a k zelenině přidejte nadrcené koření, protlak, na plátky pokrájený česnek a cukr. Asi minutu míchejte, pak přidejte maso a opět promíchávejte asi minutu. Zaprašte moukou, promíchejte a zalijte vínem. Do kastrolu přidejte bobkový list s tymiánem. Přisolte. Za občasného míchání nechte víno zredukovat asi na polovinu. Poté zalijte teplým vývarem a pozvolna duste pod poklicí, dokud není maso měkké. Bude to trvat asi 2 hodiny. Během této doby je nutné omáčku míchat, aby se nepřipékala a případně podlívat vývarem či vodou.

  3. Podávejte s pečivem nebo houskovým knedlíkem.

Poznámka od kuchařky

Tento i další mé recepty najdete na: http://www.vareniste.cz/3-narozeniny-vareniste-sla...

Komentáře k receptu Jelení kýta na víně

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: jelení kýta na víně jelení kýta recepty jelen na víně jelení kýta jelení maso na víně jeleni kyta recept jeleni na vině jelení kýta na červeném víně jelení maso kýta recepty recept na jelení kýtu jeleni kyta na zelenině jeleni maso na červeném víně jelení kostky na víně jelení maso kýta recept jelenní kýta jelen na cervenem vine omacka recepty z jelení kýty jelen na vine recept recepty na jeleni na víně příprava jelení kyty