Kuře na houbách

Drůbeží maso Doba přípravy: 80 8 názorů

Drůbeží maso Doba přípravy: 80 8 názorů

Suroviny 4 porce

kuře
barevný pepř
sůl
drcený kmín
cca 4-5 hrstí mražených hub
menší cibulka
1/2 lžíce másla (použila jsem Flóru)
1/2 kelímku smetany na vaření
3 snítky saturejky

Postup přípravy receptu

  1. Kuře posypeme drceným kmínem, barevným pepřem, solí a dáme do trouby na 180°C spolu s mraženými houbami. Pečeme 60 minut a nezapomeneme podlévat.

  2. Omáčka: Na másle osmahneme cibulku, když je sklovitá posypeme kmínem a necháme zasmahnout. Hotové kuře vyndáme z pekáčku a veškerou omáčku a houby přidáme na cibulku s kmínem. Necháme trochu zredukovat šťávu a přidáme na jemno nasekanou saturejku.

  3. Když se omáčka zredukovala, tak po troškách přidáváme vlažnou smetanu a pomalu mícháme. Podle potřeby dosolíme a dopepříme (já jsem nemusela omáčku ani zahustit, protože stačila smetana).

Poznámka od kuchařky

Je to beta verze tohoto receptu. Dneska jsem to prostě vymyslela a u přítele to mělo velký úspěch, tak jsem to vložila sem. Více méně spíš, abych to nezapoměla mohla to příště zopakovat ..každopádně kdo chce může zkusit.

Doboručuji jako přílohu bramborovou kaši. A s její přípravou se nemusíe honit. Vůbec nic se nestane, když bude maso a omáčka 5-10 minut čekat na dodělání kaše. Kuře ve vypnuté troubě nevychladne a omáčka na pánvi si krásně odpočine a lépe se spojí chuť hub se smetanou a saturejkou.

Komentáře k receptu Kuře na houbách

Tématické fráze: kuře na houbách kuře na houbách omáčka kuřecí na houbách kuře na na houbach kuře na houbách a smetaně kuře na houbách se smetanou kuřeci na na houbách recept kure na houbach recepty kuře na houbách kure s houbami pečené kuře na houbách se smetanou kuře na houbách s smetanou kuře houby kure nahoubach kuřecí omacka na houbách kuře a houby kureci s houbami pečené kuře s houbovou omáčkou recept na kuře na houbách kuře na houbách recepty