Krokodýlí štrúdl pro děti

Moučníky Záviny, rolády Doba přípravy: 1 hod. 5 názorů

Moučníky Záviny, rolády Doba přípravy: 1 hod. 5 názorů

Suroviny 12 porcí

40 dkg hladké mouky
1 omega
3 vejce do těsta
1 vejce na potření
3 lžíce vody
3 lžíce octa
náplň
jablka jak kdo má rád (nastrouhaná jablka, skořice, vanilkový cukr, nasekané ořechy a hrozinky)

Postup přípravy receptu

  1. Z uvedených surovin ručně zpracujeme těsto a zabalené dáme na chvíli do lednice.

  2. Mezi tím si připravíme jablečnou náplň. Jablka pokrájíme na malé kousky a spolu s cukrem, skořicí, hrozinkami pomalu podusíme v hrnci. Musí zůstat kousky jablek, nerozvařit úplně. Směs odstavíme a necháme zchladnout.

  3. Těsto rozválíme na plát na pečícím papíru na velikost plochy nízkého plechu. Na střed dáme jablkovou směs do tvaru hřbetu krokodýla a šikmo z obou stran vlnitým radýlkem nařežeme pruhy až k náplni. Pruhy střídavě překládáme až k ocasu. Ten potom ze zbylého těsta dopleteme a hlavu doděláme podobně, přehneme pravou část těsta přes levou a vznikne trojúhelník jako tlama. Doděláme podle obrázku tlamu, oči a nohy.

  4. Před pečením potřít rozkvedlaným vajíčkem a péct asi 1/2 hodiny až zezlátne.

Komentáře k receptu Krokodýlí štrúdl pro děti

Tématické fráze: štrůdl jako krokodýl tncz nova strudl ve tvaru krokodýl štrudl krokodyl postup štrudl ve tvaru krokodýla závin ve tvaru krokodýla závin ve tvaru krokodýl krokodyli oko moucnik strudl ladi hrusky jablečný štrůdl ve tvaru krokodýla jablečný štrůdl ve tvaru krokodýl recept na zavin ve tvaru krokodyla srudl krokodyl musí se péct štrůdl na pečícím papiru krokodýlí oko obrázek jablečný závin- krokodýl tvary strudlu štrůdl ve tvaru štrůdl z rýžového papíru strudl ve tvaru krokodila