Slaný závin s Hermelínem a brusinkami

Slané pečivo Doba přípravy: cca 1 hodina 5 názorů

Slané pečivo Doba přípravy: cca 1 hodina 5 názorů

Suroviny cca 10 kousků

1 listové těsto
10 dkg kuřecí šunky
10 dkg Eidamu
1 Hermelín
brusinky
kečup
vejce na potření
sezam
kmín na posypání

Postup přípravy receptu

  1. Listové těsto rozdělíme na půl, každý kus vyválíme na plát, potřeme rozšlehaným vejcem, dále potřeme troškou kečupu, poklademe kolečky šunky, posypeme strouhaným sýrem a plátky Hermelínu. Nakonec po celé jedné délce u kraje poklademe brusinkami.

  2. Závin svineme, potřeme zbylým rozšlehaným vejcem, posypeme sezamem a kmínem a pečeme v troubě na 180°C dozlatova.

  3. Z jednoho listového těsta uděláme dva velké záviny. A nebo si těsto můžeme rozdělit na třetiny a ze 2 třetin uděláme tělo krokodýla a ze zbytku těsta jeho hlavu a nohy. Hlavu ozdobíme půlkami oliv jako oči a nozdry.

Poznámka od kuchařky

Recept jsem si vymyslela, neboť jsem si velmi oblíbila hermelínovou pizzu s brusinkami a chtěla jsem tuto kombinaci zkusit i u slaného závinu. U návštěv má obrovský ohlas a už jsme si zkoušeli dělat v sendvičovači i tousty s Hermelínem a brusinkami a i to je bašta. :-)

Komentáře k receptu Slaný závin s Hermelínem a brusinkami

Tématické fráze: pizza s brusinkami závin s hermelínem a brusinkami závin s hermelínem pizza s hermelínem a brusinkami slaný krokodýl z listového těsta hermelínový závin šneci s hermelínem závin krokodýl peceme s brusinkami pizza s brusinkami recept slaný krokodýl závitky se šunkou a hermelinem hermelinovy zavin s brusinkama hermelínová pizza hermelínová pizza s brusinkami slaný závin listový závin se sýrem a brusinkami slané listové záviny krokodýl listoví šneci s hermelinem listove testo v sendvicovaci