Anglické dortíky cupcakes, čokoládové

Dorty Doba přípravy: 40-50 minut 8 názorů

Dorty Doba přípravy: 40-50 minut 8 názorů

Suroviny 12 porcí

Těsto:
8 x vejce
2 x kypřící prášek na pečení
olej
cukr krupice
Hladká mouka nebo polohrubá
Kakao
Čokoláda na vaření a nebo čokoládové hrudky (dají se koupit)
Krém:
500 ml mléka
2 x čokoládový pudink
cukr krupice
1 x máslo (kostka celého másla, žádná Rama ani nic podobného, klasické máslo)
Ostatní:
Formu na cupcakes
Papírové košíčky na cupcakes

Postup přípravy receptu

  1. Těsto: Žloutky oddělíme od bílků (před použitím necháme vajíčka při pokojové teplotě aspoň 10 min), vyšleháme sníh a přidáme postupně cukr za stálého míchání (cca 100g). Pokud budeme přidávat kakao, pak musíme za každou lžíci kakaa dát o jednu lžíci mouky méně.

  2. Pak do žloutků přidáme olej (na jeden žloutek lžíce oleje). Promícháme a pak přidáme za stálého šlehání do ušlehaného bílku a stejným způsobem přidáváme mouku s kypřícím práškem (mouky asi 130g).

  3. Pečeme zhruba 25 min (dle typu trouby).

  4. Krém: Uvaříme pudink klasickým způsobem jak je uvedeno na obalu. Po uvaření necháme pudink vychladnout. Kostku másla si nakrájíme na malé kostky. Připravíme si šlehač a do pudinku za stálého šlehání postupně přidáme kostku másla, až nám vznikne krém.

  5. Zdobení: Krém vložíme do zdobičky a jednotlivé dortíky ozdobíme krémem. Další zdobení dortíku je již na Vaší fantazii a vkusu.

Komentáře k receptu Anglické dortíky cupcakes, čokoládové

Tématické fráze: těsto na cupcakes čokoládové cupcakes maxiny domácí dortíky 2 socky maxiny domácí dortíky recept maxiny dortiky jak se plni cupcake jak nazdobit cupcake čokoládový cupcake anglicke dortiky.cz/recepty anglické košíčky maxiny domácí dortíky recept anglicke dorticky plněni cupcake čokoládový krem cupcakes cupcakes recepty čokoladovy cupcake recepty obal na cupcakes cupcake top recepty čokoládový krem na cupcakes papirove kosicky na cupcakes