Červené čočkové kari se špenátem

Suroviny

200 g červené čočky
200 g mraženého listového špenátu
100 ml kokosového mléka
červená kari pasta
sůl
rýže

Postup přípravy receptu

 1. Červenou čočku propláchneme, zalijeme vodou tak, aby sahala nad čočku, vmícháme kari pastu a dáme vařit. Za občasného zamíchání vaříme 15 minut.

 2. Poté vmícháme listový špenát a kokosové mléko, osolíme a společně ještě 3-5 minut provaříme. Podle potřeby doléváme horkou vodu tak, abychom získali řídkou kaši, případně až čočku v omáčce.

 3. Můžeme dochutit ještě další kari pastou, mléko i špenát pálivost sníží. Podáváme s rýží.

Poznámka od kuchařky

Množství kari pasty záleží na naší chuti a na použité značce. Např. kelímky kupované v Lidlu jsou poměrně slabé a pasty je potřeba použít několik lžiček, zatímco kvalitních past z thajských obchodů stačí použít velmi málo.

Inspirace: http://naturallyella.com/2014/10/01/quick-red-lent....

Tento a další recepty bez lepku, mléka a vajec naleznete na mých stránkách http://www.varimbezlepkumlekavajec.estranky.cz/.

Komentáře k receptu Červené čočkové kari se špenátem

 • MajaV MajaV

  jarda Kadic::yes::-D:-D
  Zajímavý recept, ale taky bych podle názvu hledala něco červeného;-)

  Odpovědět

 • jarda Kadic jarda Kadic

  klukodvody: mě to připomnělo vtip“Co je to na tom stromě?“ To jsou modré blůmy.“ A proč jsou červené?“ Protože jsou ještě zelené!“......Jinak dávám bod;-)

  Odpovědět

 • petram petram(autor receptu)

  klukodvody: Červenou zde nemyslím výjimečně čočku, ale kari pastu. Obvykle jsou k dostání tři druhy - červená, žlutá a zelená a každá chutná trochu jinak. Já mám nejraději kombinaci červené pasty s kokosovým mlékem a špenátem.

  Odpovědět

 • klukodvody klukodvody

  Ale to nebylo ve zlém .Jen bych to asi jinak nazval .Červenou čočku dělám a mám ji rád a je opravdu rychle hotová a v kombinaci se špenátem super .Promiňte ,ale asi bych to nazval kari z červené čočky se špenátem a neměl bych hloupou otázku .:-D:-D

  Odpovědět

 • magdalenka magdalenka(moderátorka)

  ... a čočka je červená, preto červené...

  Odpovědět

 • spagetka spagetka

  klukodvody: jednak je velmi brzy uvařená bez namáčení (asi za 15 minut) a také pro svůj obsah látek a je to jediná luštěnina, která nenadýmá, je vhodná pro diabetiky, působí i proti zácpě. Recept :-p:yes:

  Odpovědět

 • klukodvody klukodvody

  Smím se zeptat proč červené?:-?:-?:-?

  Odpovědět

 • Colombo65 Colombo65

  Nádhera:-O:-O:-O

  Odpovědět

Tématické fráze: čočkové kari se špenátem červená čočka se špenátem čočkovè kari thajska kari čočka kari čočka kari z cervene cocky thajské červené kari s červenou čočkou čočka s kari pastou karizcervenecockysespenatem cervena cocka na kari pasta z červené čočky čočkové kari s rýží červená čočka kari pasta čočkové karí ze žlute čočky červená čočka se špenátem recepty indicka kuchyne cockove kari polévka z červené čočky se špenátem červená čočka s kokosovým mlékem a špenátem kari s červenou čočkou rajčaty a špenátem recept červená čočka se špenátem