Parmazánové sušenky

Simply Food Kuchařka: Simply Food

Doba přípravy: 90 minut bez chlazení těsta 40 sušenek Slané pečivo 2 názory

Suroviny

180 g špaldové mouky ale můžete použít i obyčejnou hladkou
100 g strouhaného parmazánu ale klidně použijte i pecorino
110 g vychlazeného másla
100 g kysané smetany
1 lžička drceného růžového pepře
1/2 lžička soli
Recept si zatím oblíbili 2 kuchaři

Postup přípravy receptu

  1. Z mouky, Parmazánu a másla, soli a drceného růžového pepře vypracujte jakoby drobenku. Ideální je na to použít mixér. Do drobenky postupně přidávejte kysanou smetanu. Může se stát, že ji nedáte celých 100 g, protože to závisí na savosti mouky. Mělo by vám vzniknout hladké a pevné těsto.

  2. Z těsta vypracujte váleček, který nechte v lednici vychladit, klidně i do druhého dne. Váleček těsta nakrájejte na 0,5 cm tlusté kolečka. Nemusíte řešit zásadně tvar, protože sušenky se troubě lehce roztečou.

  3. Pečte v troubě vyhřáté na 180°C přibližně 10 minut. Sušenky skladujte ideálně v papírové nebo dřevěné krabici či sáčku, protože ve vzduchotěsné nádobě zvlhnou a ztratí křehkost.

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdílelo již 25 kuchařů a kuchařek

Ohodnoťte recept: Parmazánové sušenky

Tématické fráze: parmezánové sušenky parmezanove sušenky recept slane susenky s parmazánem parmazánové těsto parmazanove pecivo parmezánové pečivo parmezán je susenky slané sušenky s parmezánem slané sušenky parmazánové parmazánové krekry sušenky s parmezánem slané sušenky s parmazánem z apetitu parmasanove sušenky parmazankove sušenky parmezánové pečivo recept slané pečivo s parmezán susenky s parmezán parmazánové slané pečivo sušenky s parmezánem recept špaldovo parmazánové pečivo